Apple, “müzikteki en büyük yıldızların” performanslarını sergileyecek olan “Apple Music Live” adlı yeni bir konser canlı yayın serisini başlatıyor. ilan edildi bugün. Seri, 20 Mayıs’ta Harry Styles’ın “Once Night Only in New York” performansının canlı akışıyla başlayacak. Konser, 167 ülkedeki Apple Music abonelerine özel olarak ücretsiz olarak yayınlanacak.

Şirket, “Bir sanatçının stüdyoda müzik yapmak için ne kadar zaman ve çaba harcayacağı önemli değil, işlerini gerçekten gösterebilecekleri sahne sahnede” diyor şirket. “Apple Music Live, tam da bunu yapmak için tasarlanmış, tekrar eden yeni bir dizi: müzikteki en büyük yıldızlara, izleyicilerle nasıl bağ kurduklarını ve şarkılarının canlı performansa nasıl dönüştüğünü gösterebilmeleri için mümkün olan en büyük platformu verin.”

Konser, bu Cuma 21.00 ET / 18.00 PT’de Apple Music’te canlı olarak yayınlanacak. Ayrıca 22 Mayıs saat 12:00 ET/09:00 ET ve 26 Mayıs 16:00 BST’de encores olacak, bu da performansın isteğe bağlı olarak izlenemeyeceğini gösteriyor. Açıklama için ulaşıldığında, Apple TechCrunch’a şu anda Apple Music Live için isteğe bağlı kullanılabilirlik hakkında paylaşacak hiçbir şeyi olmadığını söyledi.

Konser, New York, Long Island’daki UBS Arena’da gerçekleşecek. Performans, Styles’ın aynı gün piyasaya çıkacak olan yeni albümü “Harry’s House”u kutlayacak. Styles ayrıca konser sırasında ilk kez yeni albümünü seslendirecek.

Apple’ın yeni konser serisinde sanatçılara ne sıklıkla yer vermeyi planladığı bilinmiyor. Şirket ayrıca gelecekte hangi sanatçıların sergileneceğini açıklamadı.

Apple’ın yeni canlı konser serisi, popüler sanatçılara yer vererek müzik akışı hizmetine daha fazla abone kazanmanın bir yolu olabilir. Harry Styles gibi büyük bir ismi güvenceye almak, Apple’a yeni konser serisi hakkında kesinlikle biraz heyecan verecektir. Dizide yer alan sanatçılara gelince, bu onlar için yeni albümleri daha fazla tanıtmanın ve hayranlara performanslarının nasıl olduğu hakkında bir fikir vermenin bir yolu olabilir.

Apple, canlı konser performanslarına ev sahipliği yapan diğer birçok dijital deve katılıyor. Örneğin, YouTube canlı yayın yapıyor Coachella performansları Hulu, bu yıl ve 2023’te Lollapalooza ve Bonnaroo müzik festivallerini yayınlayacak. Apple’ın, durdurulan iTunes Festivali ve Apple Müzik Festivali de dahil olmak üzere canlı müzik etkinlikleriyle ilgili deneyime sahip olduğunu belirtmekte fayda var.genel-24