Apple, Pazartesi günü iPhone için iOS 15.5 ve iPad için iPadOS 15.5 güncellemelerini yayınladı. Bu güncellemeler pek çok yeni özellikle birlikte gelmese de, genellikle pakete dahil olmayan diğer hata düzeltmeleri ve güvenlik geliştirmeleriyle birlikte gelen en son yazılımı çalıştırdığınızdan emin olmak için bunları yüklemek en iyisidir.

Merak edenler için resmi değişiklik günlüğü, Apple Cash kullanıcılarının Apple Cash kartlarını görüntülerken para gönderme veya talep etme yeteneğinden bahseder. Apple’ın Podcast’leri uygulaması artık depolamayı yönetme ve eski podcast bölümlerini saklama veya bunlardan kurtulma konusunda daha iyi. Son olarak, HomeKit kullanıcıları, insanlar girdiğinde veya ayrıldığında tetiklenen ev otomasyonlarıyla ilgili daha az sorun görecek.

Apple, iPhone ve iPad güncellemelerinin yanı sıra WatchOS 8.6’yı da yayınladı. Son olarak, MacOS 12.4 de Pazartesi günü yayına girdi ve beraberinde iPhone’un aldığı yeni Podcast’ler depolama özelliği için desteğin yanı sıra Apple’ın Studio Display ve yerleşik kamerası için bir düzeltme getirdi.

Değişiklik günlüğünde özellikle şunlar yazıyor: “Ayrı bir güncelleme olarak sunulan Studio Display Firmware Güncellemesi 15.5 desteği, parazit azaltma, kontrast ve çerçevelemeyi iyileştirme dahil olmak üzere kamera ayarını iyileştirir.” Apple, Pazartesi günkü güncellemelerde yamalanmış olabilecek güvenlik açıklarını listelemek için güvenlik sayfasını henüz güncellemedi.

Kaynak : ZDNet.comgenel-15