Apple yaptı App Store kurallarında bir değişiklik Bu, abonelik fiyatı yükseltilmiş olsa bile App Store aboneliklerinin her ay otomatik olarak yenilenmesine izin veriyor. Eski kural, abonelerin bir fiyat artışıyla birlikte abonelik yenilemeyi seçmelerini gerektiriyordu. Şimdi, bir veya daha fazla abonelik uygulamanızın, oturumu kapatmadan daha yüksek bir fiyata otomatik olarak yenilenmesi olasılığı vardır.

Apple, bazı abonelik uygulamalarının bir fiyat artışıyla bile otomatik olarak yenilenmesine izin veriyor

Sorun şu ki, bu abonelikler için normalde her ay ne kadar ödediğinizi bilmiyorsanız, bir abonelik boğazınıza çarptığında bir fiyat artışını fark etmeyebilirsiniz. Apple’ın Pazartesi günü internette yayınladığı bir gönderide bahsettiği bu yeni kural için bir açıklaması var. Şirket, “Şu anda, otomatik yenilenebilir bir abonelik fiyatı artırıldığında, fiyat artışı uygulanmadan önce abonelerin abone olması gerekiyor. Yeni aboneliği seçmeyen aboneler için abonelik bir sonraki fatura döneminde yenilenmiyor. fiyat.”

Teknoloji devi, yeni, daha yüksek fiyatı tercih etmeyen birçok kişinin hizmetlerinin istemeden kesintiye uğradığını iddia ediyor. Bu, onları iPhone ve iPad’lerindeki Ayarlar menüsünden veya Mac’teki App Store’dan uygulamanın içinde yeniden abone olmaya zorlar. Yeni kural, abonenin aboneliğinin yanlışlıkla iptal edildiğini görmemesi için aboneliğin belirli koşullar altında (aşağıda daha fazlası hakkında) devam etmesine izin verir.

Apple, abonelerin belirli koşullar altında bir fiyat artışıyla otomatik yenileme aboneliğini onaylamasını gerektirmez. Birincisi, abonelik yılda yalnızca bir kez artırılabilir ve oranı aylık abonelik fiyatının 5 ila %50’sinden veya yıllık abonelik ücretinin 50 ila %50’sinden fazla artırmaz.

Apple, abonelerin ihtiyaç duydukları bir abonelik uygulamasını yanlışlıkla iptal etmemesini sağlamak için kuralları değiştirdiğini söylüyor

Bir aboneliğin daha yüksek bir fiyata otomatik olarak yenilenmesine izin verdiği durumlarda Apple, “kullanıcıları e-posta, anında iletme bildirimi ve uygulama içindeki bir mesaj dahil olmak üzere her zaman önceden bilgilendirir. Apple ayrıca, tercih edilirse aboneliklerin nasıl görüntüleneceği, yönetileceği ve iptal edileceği konusunda kullanıcıları bilgilendirecek.”
Apple, “Eşiklerin üzerindeki, yıllık limiti aşan veya yasaların gerektirdiği bölgelerde meydana gelen tüm abonelik fiyat artışları için, abonelerin fiyat artışı uygulanmadan önce tercih yapması gerekir. Abonelik bir sonraki seferde yenilenmeyecektir. yeni fiyatı seçmeyen aboneler için fatura dönemi.”telefon-1