Alman hızlı ticaret uzmanı Flink, 16 Mayıs Pazartesi günü Cajoo’nun satın alındığını duyurdu. Aynı zamanda evde hızlı yiyecek teslimatına da adanmış bu Fransız start-up, 2021’in başlarında doğdu ve Eylül ayından bu yana Carrefour ile işbirliği yapıyor. Perakende devi, teslimat hizmetinin işleyişini garanti altına almak için bu birleşmeye yeni yatırım yaptı.

Flink, Fransa’da hızlı market teslimatlarında lider olacak

Sağlık krizi, hızlı eve alışveriş teslimatı veya hızlı ticaret nedeniyle patlayıcı bir başarı elde edildi. 2020’den beri Almanya’da bulunan Flink, Avrupa Gıda Teknolojisi liderlerinden biridir. 2021’de tek boynuzlu at statüsü aldı. Geçen yıl şirket ondan fazla Alman şehrinde mevcuttu ve Hollanda ve Fransa’ya genişledi.

aynı kategoride

Bir adam telefonunda kripto cüzdanını kontrol ediyor.

Stabil paralar: düzenleyiciler piyasayı kontrol etmek istiyor

Şirkete yakın bir kaynak söyledi TechCrunch Cajoo’nun Flink tarafından satın alınmasının 90 ila 100 milyon dolara mal olacağını söyledi. Carrefour’a gelince, Fransız perakende markası bu birleşmeye 60 ila 70 milyon dolar arasında yatırım yapacaktı. Bu bağış kampanyası, teslimat şirketinin değerinin 5 milyar dolar olmasını sağlıyor. Bu, Aralık 2021’de 2,85 milyar dolar olarak tahmin edilen Flink’in değerinde önemli bir artışı temsil ediyor.

Böylece Flink, 2021’de değeri 2,6 milyar dolar olan mevcut lider Getir’i geçerek Fransa’da hızlı ticarette lider oyuncu olacak. Alman, aynı zamanda ana rakiplerine karşı Avrupa ölçeğindeki konumunu sağlamlaştırıyor. Fransız Frichtti, Teslimat Kahramanı veya 2021’de Birleşik Krallık’a yerleşen Amerikan Gopuff’u.

Carrefour kendini teslimatta güçlü bir oyuncu olarak konumlandırmak istiyor

Takviye olarak Cajoo ile Flink, Fransız girişiminin tüm “karanlık mağazalarını” geri alarak Paris, Lyon ve Bordeaux dahil olmak üzere 9’dan fazla büyük Fransız şehrinde teslimat yapabilecek. Şehirlerde stratejik lokasyonlarda bulunan bu mağazalar çok kısa sürelerde teslimata imkan veriyor.

Cajoo’nun halihazırda 400.000 müşterisi olan bu, Flink’in Fransa’da 6 milyon kişiye ulaşmasını sağlayacaktır. ” Cajoo, Fransa’da hızlı bir iş devrimine rehberlik etme ve sadık bir müşteri tabanı oluşturma konusunda inanılmaz bir iş çıkardı. Flink kurucu ortağı Olivier Merkel yaptığı açıklamada. Carrefour tarafından yayınlanan.

Cajoo’nun CEO’su Henri Capoul, kendi adına, genç girişiminin göz kamaştırıcı başarısı hakkında konuştu. hikaye muhteşem. “Kendi kendine söylüyor” son 15 ayda yaratabildiğimiz değer için tüm ekiple gurur duyuyoruz “. Carrefour, 2021’de Cajoo için 40 milyon dolara ulaşan bir bağış kampanyasına katkıda bulunmuştu. 2021’den beri Carrefour, UberEats uygulamasından yapılan alışveriş siparişlerini gerçekleştirmek için Cajoo’yu kullanıyor.

Hızlı eve teslimata yatırım yapmak artık büyük perakendeciler için bir zorunluluktur. Carrefour, Fransa’nın geride kaldığı bir sektördeki konumunu sağlamlaştırmak için hızlı ticaret açısından yeni başlayanların uzmanlığını kazanıyor.

Sonunda, Flink teslimatlarını Birleşik Krallık’ta da sunabilir. Ülke, özellikle Londra’da teslimat hizmetleri için iyi bir pazardır.genel-16