Google arama sayfası ile gözün stok fotoğrafı buna yansıdı

Google I/O, teknoloji devinin yıllık geliştirici konferansı oluyor Bu hafta. Among birçok yeni özellikler ve ortaya çıkarır Salı geldi “sahne keşfi” duyurusu,” ve panoramik fotoğraf ve metni birleştiren arama aracı.

Yeni arama aracı, kullanıcıların cihaz kameralarını yanlara doğru önlerinde bütün bir sahneyi yakalayın. Sonra, hem görsel hem de metin tabanlı aramayı kullanmakullanıcılar bu nesne dizisini belirli nesnelerle eşleştirebilir. terimler ve anahtar kelimeler. Oradan, Google, sahne içindeki aranabilir öğelerle ilgili bilgileri kaplayacak. Google Lens artık Google Uygulamasında bir seçenek olarak görünecek varsayılan olarak arama çubuğu.

Google Kıdemli Başkan Yardımcısı Prabhakar Raghavan, “Sahne keşfi, cihazlarımızın dünyayı bizim yaptığımız gibi görme yeteneğinde güçlü bir atılımdır” dedi. G/Ç sunumu. “Bize bir süper güç, çevremizdeki dünya bağlamında kaplanmış ilgili bilgileri görme yeteneği veriyor” diye ekledi. Google, özelliğin ne zaman piyasaya çıkacağını söylemedi.

Açıklayıcı ve varsayımsal bir örnekte Raghavan, züppe bir çikolata arkadaşı için mükemmel çikolatayı arama fikrini sundu. Teorik olarak, bir bakkalda şeker seçimi arasında gezinmek için sahne araştırmasını kullanabilirsiniz.ve ardından bunu “koyu”, “fındıksız” ve “yüksek puanlı” arama terimleriyle eşleştirin.”Arkadaşınızın zevklerinin kesiştiği noktada mükemmel ikramı bulmak için. Şeker çubuklarının her biri hakkında etkileşimli bilgiler daha sonra telefon ekranınızda görünerek hızlı bir şekilde bilinçli bir çikolata seçimi yapmanızı sağlar.

“Sahne keşfi, sahneyi oluşturan birden çok kareyi anında birbirine bağlamak ve içindeki tüm nesneleri tanımlamak için bilgisayar vizyonunu kullanır. Aynı anda, en yararlı sonuçları ortaya çıkarmak için web’in zenginliğinden ve Google’ın bilgi grafiğinden yararlanıyor,” dedi Raghavan.

Google, geçen ay kullanıma sunulan çoklu arama kullanıcıların Google uygulamasını kullanarak daha hedefli sonuçlar için görsel aramalara metin eklemesine olanak tanıyan beta testinde veya Mercek iOS ve Android’de. Bu özellik çoğunlukla alışveriş yapmak için kullanışlıdır, mobilya, giysi veya diğer gerçek dünya ürünlerini tanımlamanıza ve bunları çevrimiçi satışta bulmanıza yardımcı olur.

Sahne keşfi, çoklu arama düzeyi artırılmıştır. Çoklu çoklu arama. çoklu evren araması, Bile. Ancak, çoklu aramadan farklı olarak Google, testleri veya sahne keşfinin ne zaman kullanılabileceğini açıklamadı.genel-7