Yeni Google Cüzdan basit bir dijital ödeme aracı olmayacak; bunun yerine, Google’ın umudu, kredi kartları, bağlılık kartları, hediye kartları, biniş kartları, aşı kartları dahil olmak üzere yanınızda taşıyabileceğiniz her tür önemli kartı barındırarak gerçek cüzdanınızı gerçekten tamamen değiştirebilmesidir. , hatta dijital araba anahtarları ve kimlikleri.

Dijital kimlikleri dahil etmek, yakında çıkacak olan Google Cüzdan’ın ana özelliklerinden biridir. Google, bunu mümkün kılmak için eyaletlerle birlikte çalışıyor ve en azından başlangıçta şirket, sürücü belgenizin dijital bir sürümünü saklamanıza izin vermeyi vaat ediyor. Bu arada, BMW gibi otomobil üreticisi ortaklarının da dijital araba anahtarlarını Cüzdan ile uyumlu hale getirmeleri bekleniyor.

Google’ın oldukça yüksek sesle söylediği başka bir şey de Cüzdan’ın gelişmiş güvenliğidir. Otomatik olarak ortalama fiziksel cüzdanınızdan çok daha güvenlidir; şifreli satın alma işlemleri, hassas veri kontrolü ve gizlilik ile bunun üzerine kuruludur. Şirket, dijital kimlikler, Covid aşıları ve daha fazlası gibi tüm bu hassas verilerin doğrudan telefonda saklanacağını ve Google dahil olmak üzere asla izinsiz paylaşılmayacağını taahhüt ediyor.

Bir başka temiz, gelişmiş Google Cüzdan işlevi, daha da yararlı bir deneyim için onu telefonunuzda halihazırda çalışan diğer Google uygulamalarına ve hizmetlerine bağlayabilmenizdir. Örneğin, Cüzdan’da kayıtlı bir biniş kartınız varsa, uçuşunuzla ilgili bir değişiklik veya gecikme olması durumunda size önceden otomatik olarak bildirimde bulunur. Bir konsere giderken, Cüzdan kayıtlı biletlerinizi size hatırlatacak ve onları kolayca erişilebilir hale getirecektir. Google, sistemlerinin yeni Google Cüzdan için bilet ve kart oluşturmasını mümkün kılmak amacıyla toplu taşıma acenteleri, sağlık kurumları, perakende zincirleri, havayolları ve daha fazlasıyla halihazırda ortaklık kurmuştur.telefon-1