Kurumsal mentorluk platformu Guider, Fuel Ventures’tan tohum yatırımında 3 milyon dolar (2,4 milyon sterlin) topladı.

2017 yılında kurulan Guider, büyük şirketlerin çalışanları elde tutma, personel refahı, çeşitlilik ve kapsayıcılık ve kişisel gelişimi iyileştirmelerine yardımcı olmayı amaçlayan bir mentorluk platformudur.

M&S, Deloitte ve The Guardian gibi şirketlerdeki çalışanlar ayrıca sponsorluk, arkadaşlık ve ruh sağlığı için Guider’ı kullanabilir.

Guider, “eşleştirme algoritmaları” kullanarak çalışanları ilgili deneyime sahip mentorlarla eşleştirir.

Londra merkezli şirket, kullanıcıların %84’ünün platformu kullanarak olumlu bir etki yaşadığını söyledi.

Rehber anlattı UKTN platformu büyütmek için çekirdek sermayeyi ve daha fazla özellik geliştirmeye yardımcı olmak için mühendislik ekibini kullanacak. Ayrıca, Fransa ve Almanya’ya daha fazla genişleme planlanarak New York ofisindeki işe alımları artırmayı planlıyor.

“Mentorluk uzun vadeli bir taahhüt olarak uygulandığında, bireyler ve genel olarak organizasyon üzerinde olumlu bir etkisi olabilir. Guider CEO’su ve kurucusu Nick Ross, Fuel Ventures ile ortaklığımız, akıllı platformumuzu geliştirmek ve dünya çapındaki şirketlere hizmet vermek için gereken sermayeye sahip olduğumuz anlamına geliyor.

Rehber ayrıca söyledi UKTN Şu anda en büyük zorluğunun, rekabetçi bir iş piyasasında uluslararası genişleme için doğru insanları bulmak ve işe almak olduğunu.

Fuel Ventures, küresel ölçekte ölçeklenebilir pazarlara, platformlara ve yazılımlara yatırım yapan erken aşama bir risk sermayesidir. Önceki yatırımlar Volt, Capdesk ve Beyonk’u içeriyor.

Fuel Ventures yönetici ortağı Mark Pearson, “Çalışma dünyasının değiştiğine ve Guider gibi kuruluşların büyük, farklı ekiplere sahip büyük işletmelere personelle ve personel arasında daha iyi ilişkiler kurmalarına yardımcı olmak için orada olduğuna hiç şüphe yok” dedi.

Guider’ın rakipleri arasında PushFar bulunur.genel-11