Google IO 2022 sırasında duyurulan “Skin Tone Research”, tüm kullanıcılar için daha iyi çalışması gereken daha kapsayıcı AI yapmak için Dr. Ellis Monk’un Monk Cilt Tonu Ölçeğini kullanan Google Responsible AI’ın yeni ücretsiz ve açık kaynaklı geliştirme aracıdır.

Google’ın IO açılış konuşması sırasında, Annie Jean-Baptiste araştırmalarının “ABD’de daha fazla insanın mevcut endüstri standardına kıyasla cilt tonlarını daha doğru yansıtmak için Keşiş Skalasını bulduğunu” gösterdiğini iddia etti. Annie Jean-Baptist ayrıca bunun özellikle koyu ten rengine sahip kişiler için geçerli olduğunu belirtti.

Google, Fotoğraflar ve Arama gibi ürünlerinde cilt tonunu nasıl anladıklarını ve temsil ettiklerini geliştirmek için bir süredir Monk Cilt Tonu Ölçeğini kullanıyor, ancak şimdi Google, kullanıcıların deneyimini geliştirmek ve yazılım.

Daha fazla gör

Kullanıcılar, artık bir dizi ten rengini arama sonuçlarında gösterecek ve aynı zamanda bulmaya yardımcı olmak için ilgili cilt tonlarına göre filtrelemek için yeni bir yol sunan Görsel Arama gibi uygulamalar aracılığıyla Monk Cilt Tonu Ölçeği aracılığıyla sağlanan iyileştirmeleri görebilecekler. daha faydalı bilgiler.

Sunum sırasında ve eşlik eden blog yazısı, ayrıca bu ayın sonlarında Google Fotoğraflar’ın Monk Skin Tone Sale’i kullanan çalışmaları sayesinde yeni Gerçek Ton filtreleri alacağını duyurdu. Bu filtreler, cilt tonlarında iyi çalışacak şekilde tasarlanmıştır ve “nesnelerinin güzel ve doğru tasvirleriyle ünlü çok çeşitli ünlü görüntü yapımcıları” tarafından oluşturulmuştur.


Analiz: Kapsayıcılık için bir adım daha yakın

Google ve Dr. Monk’un Cilt Tonu Araştırması, beyaz olmayan insanların ihtiyaçlarını tespit etme ve bunlara hizmet etme yetenekleri nedeniyle eleştirilen birçok yapay zeka programı ile hem geliştiriciler hem de daha fazlasını arayan kullanıcılar için inanılmaz derecede faydalı bir araç olma gücüne sahiptir. oluşturdukları ve kullandıkları uygulamalarda erişilebilirlik.

Google’ın Cilt Tonu Araştırması, daha kapsayıcı bir yarın yaratmak için büyük bir adım olsa da, insanların hak ettiği kapsayıcılık düzeyini yaratmak için tek bir şirketten çok daha fazlası gerekecek. Umarım, Google’ın Cilt Tonu Araştırmasını yapması sayesinde açık kaynak kapsayıcılık eskisi kadar boş bir hayal değil.genel-6