Yılın ikinci yarısında Xiaomi, Xiaomi 12S ve Xiaomi 12S Pro dahil olmak üzere bir dizi amiral gemisini duyurmayı planlıyor. Daha önce bu modellerin Snapdragon 8 Gen 1 Plus tek çipli sistem alacağı varsayılırken şimdi yeni bilgiler ortaya çıktı.

Bilgiler, Xiaomi 12S Pro’nun Dimensity 9000 tek çipli sistem temelinde inşa edileceğini bildiren Xiaomiui kaynağı tarafından paylaşıldı.Yeni üründen bahseden yayın, Xiaomi 12S Pro Dimensity 9000 Edition olarak adlandırıyor. Bu, akıllı telefonun Snapdragon 8 Gen 1 Plus ve Dimensity 9000 ile sürümlerde mevcut olacağını gösteriyor.Muhtemelen, Xiaomi 12S Pro ve daha genç versiyonu (Xiaomi 12S), bu yıl Temmuz veya Ağustos ayının sonunda satışa çıkabilir. Kaynak, akıllı telefonların küresel pazara girmeyeceğini ve Çin’e özel kalacağını söylüyor.

Yetkili bilgi kaynağı Digital Chat Station’ın verdiği bilgilere göre marka, Xiaomi 12 Pro’nun Max versiyonunu da hazırladı. Özelliklerine göre, cihaz Xiaomi 12 Pro’ya benzeyecek, ancak bilinmeyen bir diyagonalin büyütülmüş bir ekranını alacak.

Redmi markasının genel müdürü Lu Weibing, geçtiğimiz günlerde Weibo’da yeni Redmi Note serisi akıllı telefonların piyasaya sürülmeye hazırlandığını doğruladığı bir mesaj yayınladı. Redmi yöneticisi, şirketin bir yıl içinde iki seri Note cihazı piyasaya sürme stratejisine bağlı kalacağını belirtti. Böylece Redmi Note 12 ailesi akıllı telefonları yılın bu yarısında piyasaya çıkacak ve Redmi Note 13 cihazlarının 2022’nin ikinci yarısında çıkması beklenebilir.genel-22