New York Times, “son zamanlardaki önemli bir haber olayı” ile ilgisi nedeniyle bugün 9 Mayıs için bir Wordle yanıtı yayınladı. Tüm Wordle cevaplarında olduğu gibi, kelime oyuna aylar öncesinden programlanmıştır, ancak bir zamanlama hatası nedeniyle duyarsız olarak yorumlanabilir.

“Wordle her gün milyonlarca insanı memnun etmeye devam ediyor, ancak onu The Times’ın teknolojisine taşıdıkça, zorlukları keşfetmeye devam ettik” diyor. New York Times blog yazısı. “Örneğin, bugün bazı kullanıcılar önemli bir yeni haber olayıyla yakından bağlantılı gibi görünen eski bir yanıt görebilir. Bu tamamen kasıtsız ve tesadüf – bugünün orijinal yanıtı geçen yıl Wordle’a yüklendi.”

Blog gönderisi, değiştirilen kelimeyi ayrıntılı olarak açıklamadı, ancak “fetus” idi. Geçen hafta Yargıtay’ın karara bağlandığına dair haberler nedeniyle bu kelime yeni alakalı ve muhtemelen hassas hale geldi. Roe v. Wade’i devirmeye hazırlanıyorAnayasal bir kürtaj hakkını garanti eden dönüm noktası kararı.

NYT Games, kelimeyi değiştirdiğini çünkü “eğlenmek ve kaçmak için bir yer ve Wordle’ın haberlerden uzak kalmasını istiyoruz” diyor. Geçen hafta kelime listesini keşfettiğini ve mümkün olduğunca çok kullanıcı için değiştirdiğini söylüyor. NYT değişikliği yaptıktan sonra tarayıcınızı yenilediyseniz, güncellenmiş bir kelimeniz olur. Ancak son zamanlarda yenilemediyseniz, eski bulmacayı aldınız.

Haberin ışığında, bazı oyun geliştiricileri üreme haklarını savunmak için öne çıktılar. Bungie, Roe v. Wade’e desteğini ifade eden bir blog yazısı yayınladı ve ardından sosyal medyada sözlerini savundu. Üreme hakları mücadelesine yardımcı olmak istiyorsanız GameSpot, desteğe ihtiyaç duyan kuruluşların bir listesini derledi.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.oyun-1