Heyecan verici bir fiyatlandırma hatası oldu. Western Digital, şirketin Gold, Red Pro, Red Plus, Purple, Purple Pro ve Blue ürün gruplarının fiyatını açıkça düşürdü. Bununla birlikte, yeni fiyatlandırma şüpheci bir şekilde düşük görünüyor, bu nedenle büyük olasılıkla bir fiyatlandırma hatası.

Western Digital’in Online mağaza WD Gold kurumsal sabit disklerini 3$’dan (117.99$’dan aşağı) veya Purple gözetim sabit sürücülerini 1$’dan (83.99$’dan aşağı) gösterir. NAS kullanıcılarını hedefleyen Red Pro ve Red Plus bile, genellikle 209.99 $ ve 109.99 $’a gittiklerinde, sırasıyla 10 $ ve 27 $’dan başlayan fiyatlara sahiptir.

Üreticinin, 150$’dan (679,99$’dan aşağı) Gold 20TB ve 75$’dan (599,99$’dan aşağı) Red Pro 20TB dahil olmak üzere büyük kapasiteli sürücüleri var. Ama ne yazık ki, hiçbir sabit disk stok değil. Ayrıca, indirimli birimlerin hiçbiri satın alınamaz, bu da bunun bir fiyatlandırma hatası olabileceğini düşündürür. Western Digital, sabit diskler tekrar stoğa girdiğinde tüketiciyi bilgilendirme seçeneği sunar, ancak muhtemelen düşük fiyattan devam etmeyeceklerdir.

(İmaj kredisi: Western Digital)

Görünüşe göre sadece Western Digital’in SATA tabanlı sabit diskleri bu düşük fiyatları gösteriyor. Markanın SSD’leri, taşınabilir sabit sürücüleri ve Ultrastar sabit sürücülerinin fiyatları aynı kalıyor.genel-21