Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, üst düzey teknoloji yöneticileriyle tanışmak için Silikon Vadisi’ne bir gezi de dahil olmak üzere, sermayeye uluslararası yatırım çekmeyi amaçlayan ABD gezisine başladı.

Khan, başkentin pandemiden ekonomik toparlanmasının ortasında turizm ve teknoloji yatırımını artırmaya yardımcı olmak için “Londra’nın davulunu çalacağını” söyledi.

Khan’ın gezisi, Google ve LinkedIn dahil olmak üzere teknoloji firmalarının Silikon Vadisi iş liderlerini ziyaret edeceği San Francisco ziyaretini içeriyor.

Blockchain şirketi Aventus da dahil olmak üzere yaklaşık 15 Londra merkezli teknoloji işletmesinin kurucuları, Los Angeles’ta bir Belediye Başkanının Uluslararası İş Programı ticaret misyonunda Khan’a katılacak.

“Bu hafta Amerika’yı ziyaret ediyorum, pandemi sonrasında şehrimizin ihtiyaç duyduğu turizmi ve yatırımı çekmek için Londra’ya davul çalıyorum. Londra’nın iş dünyasına tamamen açık olduğunu dünyaya bir kez daha göstermek istiyorum” dedi.

Khan, New York, San Francisco, Silikon Vadisi ve Los Angeles’a seyahat edecek. Yolculuk sırasında Khan, yeni 10 milyon sterlinlik uluslararası turizm kampanyasını da başlatacak.

San Francisco’dayken, belediye başkanına ABD’den 10 kadın kurucu eşlik edecek. BeyondHERizons programı.

Khan, “Ziyaretim boyunca ana mesajım, Londra’nın uluslararası turistlerin ziyaret etmesi ve işletmelerin yatırım yapması için dünyada mükemmel bir yer olduğu olacak” dedi.

Yolculuk bugün, Khan’ın şehrin belediye başkanı Eric Adams ile buluşacağı New York’ta başlıyor.

Londra, 2021’de 18,55 milyar sterlinlik rekor bir artışla sermayeye dayalı teknoloji girişimleriyle Avrupa’nın teknoloji merkezi olarak kabul ediliyor.

Bununla birlikte, rekor bir yıllık VC teknoloji finansmanının ardından, yükselen enflasyon ve yükselen faiz oranları arasında küresel bir yavaşlama işaretleri var.

Lonon dışında, 2021’de Londra ve Güney Doğu dışındaki girişimlere ve ölçek büyütmelere giden 9 milyar sterlinlik VC finansmanı ile bölgesel yatırım artıyor.

Manchester ve Leeds gibi teknoloji merkezlerinde yerleşik girişimler, Kuzey teknoloji girişimlerine aktif olarak yatırım yapan bu dört İngiliz VC fonu da dahil olmak üzere VC firmaları için giderek daha popüler hedefler haline geldi.genel-11