Seyahat ve konaklama teknolojisi platformu Oyo Pazartesi günü, Avrupa merkezli ‘Direct Booker’ şirketini satın alma işlemini yaklaşık 5.5 milyon $ (kabaca 40 crore) değerinde işlemle tamamladığını söyledi. Oyo yaptığı açıklamada, Direct Booker’ın şu ana kadar 3.200’den fazla eve ve 20 lakh müşterisine hizmet verdiğini söyledi.

Bu satın alma, Oyo’nun genel olarak Avrupa’daki varlığını ve özellikle Belvilla platformunda yaklaşık 1.800 tatil evinin ve Traum Ferienwohnungen platformunda 7.000’in üzerinde evin bulunduğu Hırvatistan’daki varlığını güçlendirecek. Şirket, Direct Booker envanterinin Belvilla.com’da (Belvilla by Oyo) ve zamanla diğer platformlarında mevcut olacağını söyledi.

Oyo Global Baş İşletme Sorumlusu Ankit Tandon, satın almayla ilgili olarak, evlerin Oyo için önemli bir stratejik segment olmaya devam ettiğini ve en son teknoloji, dağıtım sistemleri ve veri bilimlerinin Direct Booker’ın mevcut 3.200 evine daha fazla değer katacağını ve toplu büyümeyi artıracağını söyledi. Avrupa’da.

Satın almaya liderlik eden Tandon, “Avrupa’da derinlere inmeye ve müşterilerimize en iyi Tatil Evi deneyimlerini sunmaya odaklanmaya devam ediyoruz,” diye ekledi. Oyo, yakın geçmişte, stratejik bir büyüme kaldıracı olarak, özellikle Avrupa pazarında, ‘tuck-in’ satın almalar için aktif olarak keşif yapma niyetini ilan etmişti. Halihazırda Hollanda, Danimarka, Belçika, Almanya ve Avusturya’da güçlü bir ayak izi var.

Direct Booker CEO’su ve Kurucu Ortağı Nino Dubretic, “Teknolojilerimizi ve uzmanlığımızı birleştirerek, bu ortaklığın Hırvat turizm ekonomisini olumlu etkileyeceğine ve Oyo’nun Avrupa’ya yayılmış mevcut platformları aracılığıyla talebi daha da artıracağına kuvvetle inanıyoruz.” dedi. Dubretic, Oyo ağının bir parçası olmanın Direct Booker platformunda listelenen evlerin özellikle İskandinavya, Benelüks ve çevre ülkelerdeki görünürlüğünü artıracağını da sözlerine ekledi.
genel-8