En son Windows 11 derlemesinde Microsoft, Windows 11 Pro kullanıcılarını bir Microsoft hesabı oluşturmaya ve işletim sistemini kurarken aktif bir internet bağlantısına sahip olmaya zorlamaya başladı ve kuruluma bir başka engel daha ekledi.

parçası olarak tanıtıldı Windows Insider Derlemesi 22616Şu anda geliştirme aşamasında olan güncellemeler için kaydolabileceğiniz Microsoft, o zamandan beri Windows 11 Pro kullanıcıları için yaklaşan bu gereksinim konusunda bizi uyarıyor. Şubat. Ancak, yalnızca Windows 11 Enterprise kullanıcıları Windows 11’i internet bağlantısı veya Microsoft hesabı olmadan yükleyebildiğinden, çok erken geldi.

Bir Microsoft hesabına sahip olmak için artık Fortnite’ı çevrimiçi ücretsiz oynamanıza izin verme yeteneği de dahil olmak üzere birçok iyi neden olsa da, Windows 11 Pro ve Home kurulumlarının açık bir dezavantajı.

Artık, daha bilgisayarınızı kullanmaya başlamadan önce hesabınızda oturum açmaya ve bilgilerinizi Microsoft’a teslim etmeye zorlanıyorsunuz ve bunun nedeni yalnızca işlemi tamamlamak için sabit bir internet bağlantısına ihtiyacınız olması değil.


Analiz: Evlat edinmede bir başka gecikme

Neyse ki, Microsoft hesabı olmadan Windows 11 Pro’yu yükseltmek veya yüklemek isteyenler için hala bir umut var. Build 22616’nın piyasaya sürülmesinden bu yana kullanıcılar, Microsoft hesabınızda oturum açmanız istendiğinde yanlış kimlik bilgileri girerseniz, size bir hata mesajı ve sizi bir sonraki adıma götürecek bir ‘İleri’ düğmesini tıklama seçeneğinin verileceğini keşfettiler. kurulum sürecinden.

Windows 11’in Insider Preview Build 22616’sı tamamen kötü bir haber değil, çünkü Microsoft, güncellenmiş kurulum gereksinimlerinin yanı sıra, Xbox denetleyicileri için en son oynadığınız oyunları bir düğmeye basmanızı sağlayan yeni bir denetleyici çubuğu özelliği de uyguladı.

Son AdDuplex raporlarıWindows 10 ve 11 kişilerinin hangi yapılarını kullandığını gösteren , Windows 11’in benimseme oranının zaten bir taramaya yavaşladığını gösteriyor. Microsoft’un yükleme sürecinde potansiyel kullanıcıları yükseltme yapmaktan caydırabilecek daha fazla engel koyması şaşırtıcı bir karar gibi görünüyor.

Milyonlarca potansiyel kullanıcıyı Windows 10’a kilitleyen kötü şöhretli TMP 2.0 gereksiniminin yanı sıra, Microsoft’un mevcut kullanıcılarının en son ve sözde en büyük işletim sistemine yükseltmesini istemediğini daha çok hissetmeye başlıyor, çünkü bu yalnızca yükseltmeleri daha da zorlaştırıyor , beklediğiniz gibi daha kolay değil.

Aracılığıyla Windows En Songenel-6