Pandeminin en kötü günlerinde, insanlar evde sıkışıp kaldıkları ve başka bir TV dizisi yayınlamanın ötesinde bir tür eğlenceye aç kaldıklarında, çoğu kişi kendin yap ev geliştirme projelerine döndü. Evin artık iş, okul ve eğlence için aynı anda bir yer olmasıyla birlikte, kendin yap ev geliştirme pazarı o kadar önemli ölçüde büyüdü ki, küresel olarak ulaşması bekleniyor. 2028 sonuna kadar 514,9 milyar dolar2021’de 333,7 milyar dolara yükseldi.

Güney Koreli başlangıç kova yeribir ev dekorasyonu ve iç mekan uygulaması işleten ev, Girişimin kurucu ortağı ve CEO’su Jay Lee Pazartesi günü TechCrunch ile yaptığı röportajda, en son 182 milyon dolarlık D Serisi turuyla bu trendden yararlanmaya devam etmek istediğini söyledi.

Lee, TechCrunch’a verdiği demeçte, daha sonraki bir şirket olarak Bucketplace, Güney Kore’deki büyümesini hızlandırmak ve Japonya, Güneydoğu Asya ve ABD gibi yeni pazarlara girmek için yeni finansman enjeksiyonunu kullanacak. Bucketplace, tüketicilerin kendi evlerinde mobilya veya dekor gibi ürünleri görselleştirmelerine yardımcı olmak için platformuna bir artırılmış gerçeklik (AR) özelliği geliştirmeye yardımcı olmak için daha fazla teknoloji uzmanı işe almayı da planladığını söylüyor Bucketplace.

Finansman, Bucketplace’in Singapur merkezli çevrimiçi mobilya platformunu satın almasından sadece birkaç ay sonra geldi. HipVanLee, şirketin hem Kore’de hem de denizaşırı pazarlarda satın alma fırsatları ve stratejik ortaklıklar aramaya devam edeceğini söyledi.

Resim Kredisi: OHhouse uygulaması

Lee, “Sekiz yıl önce, OHous sadece iç tasarım içeriğini paylaşan bir insan topluluğuydu” dedi.

Uygulama 2016 yılında kullanıma sunulduğunda, iç mimarlar ve ev geliştirme meraklıları, tadilat deneyimlerini paylaşmak için evlerinin fotoğraflarını yayınlayabiliyordu. Kullanıcılar daha sonra çok çeşitli gönderileri inceler ve beğendikleri öğeleri doğrudan uygulamadan satın alırlardı. İş modeli, bir dizi çevrimiçi showroom’a da sahip olan Houzz’a benzer.

Lee, TechCrunch’a verdiği demeçte, şimdi başlangıç, ev geliştirme, ev onarımları ve bakımından mobilya teslimatına, taşıma hizmetlerine ve hatta bir çamaşırhane hizmetine kadar yerleşim alanıyla ilgili hemen hemen her şeyi kapsayan çeşitli hizmetler sunmayı hedefliyor.

Geçen Haziran ayında, OHous bir sonraki gün mobilya teslimat hizmetini başlattı ve kullanıcıların mobilyaları almak istedikleri tarih ve saati seçmelerine olanak sağladı. Ek olarak, kullanıcıların 5.000’den fazla ev tadilat firmasıyla bağlantı kurmasına yardımcı olan hizmetler sunar.

Lee, OHouse’un AR özelliğini ne zaman yayınlamayı umduğunu söylemedi, ancak kullanıcıların bir mobilya parçasının uzayda nasıl görüneceğini görmek için evlerinin fotoğraflarını yüklemelerini içerecek. Lee, eğer kullanıcılar mobilyayı satın almak isterlerse, üzerine tıklamaları yeterli olacak ve bu da onları satıcıların web sitesine götürecek, dedi Lee.

Şirket, her ay uygulama ve web sitesinde platformu ziyaret eden 10 milyon kullanıcıyla girişimin hızla büyüdüğünü söylüyor. Bucketplace ayrıca OHouse’un Güney Kore’de 20 milyondan fazla indirildiğini iddia ediyor.

Lee, Bucketplace’in değeri hakkında yorum yapmayı reddetti, ancak duruma aşina olan kaynaklara göre Bucketplace, D Serisi turunu para sonrası yaklaşık 1,4 milyar dolarlık bir değerleme ile yükseltti. Toplamını yaklaşık 261 milyon dolara çıkaran son tur, sekiz yaşındaki şirketin değerlemesini neredeyse iki katına çıkardı. son kova yeri 70 milyon dolar topladı Kasım 2020’de, bildirildiği üzere yaklaşık 890 milyon dolarlık bir değerleme ile.

D Serisi turdaki yatırımcılar arasında SoftBank Ventures Asia, Singapur’un Vertex Growth, devlet varlık fonu Temasek tarafından desteklenen bir VC, Bond Capital, BRV Capital Management, Korea Development Bank, IMM Investment ve Mirae Asset Capital yer alıyor.genel-24