Yetkiliden bir “görev güncellemesi” tweeti Gotham Knights Twitter hesabı Nightwing ve Red Hood’un ön planda olduğu yarınki yeni oynanışa bir göz atıyor. Her ikisi de eski Robins olan Nightwing, geleneksel olarak akrobatik becerilerini kendine özgü Escrima çubuklarıyla birleştirirken, Red Hood suçla mücadelede daha tetikleyici bir yaklaşım benimsedi.

Bu, her iki karakterin de modern bir Batman oyununda ilk kez ortaya çıkışı değil. Arkham City’de kısa bir süre göründükten sonra, Nightwing’e Arkham Knight’ın kampanyasında daha büyük bir rol verildi ve hatta oyunun sezon geçişinin bir parçası olarak kendi indirilebilir görevini aldı. Penguen’in Gotham Şehri Polis Departmanından kaçmasını engellemekle görevlendirilen Nightwing’in kısa macerası, eski harika çocukla birlikte gizlilik ve sirkten ilham alan dövüşün bir kombinasyonuydu.

Red Hood’un indirilebilir bölümü benzer şekilde kısaydı ve Arkham Knight olaylarından sonra Kara Maske’nin çetesini temizleyen kanunsuz kişiyi içeriyordu. Ancak Nightwing’in bölümünden farklı olarak, eski Robin, aksiyon sekanslarında yeterli ivme oluştuğunda veya bekleme süresi daha yırtıcı bir oyun gerektiren bir seviyeye sıfırlandığında, düşmanlarını anında alt etmek için silahlarını kullanabilirdi.

Gotham Knights 25 Ekim’de çıktığında Batgirl ve Robin’in yanı sıra her iki karakter olarak da oynamanıza izin verecek. İlginç bir şekilde, oyunun PlayStation mağaza sayfası artık “4 ağ oyuncusuna” kadar çevrimiçi destekten bahsediyor, ancak geliştirici Warner Bros. Montreal henüz bunu doğrulamadı.

Batman’in öldüğü ve Gotham City’nin süper kötülere ve Baykuşlar Mahkemesi’ne av olduğu bir Gotham Şehrinde geçiyor. Çeşitli suç gruplarını durdurmak ve yarasanın mantosunu benimseyen şehre düzeni yeniden sağlamak oyunculara bağlı olacak. DC Comics karakterlerine dayanan bu oyunun ötesinde, 2023’te Rocksteady’s Suicide Squad: Kill the Justice League’i de bekleyebilirsiniz.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.oyun-1