Google, yaptırım listelerindeki milletvekillerinin hesaplarını engellemeye başladı. Böylece şirket, Devlet Duması milletvekili Nina Ostanina’nın kişisel hesabını bloke etti ve buna bağlı YouTube kanalını da sildi.


“Google Hesabı, ihracat kısıtlamalarımız ve yaptırım politikalarımız nedeniyle devre dışı bırakıldı ve geri alınamıyor”ilgili uyarıyı söylüyor.

Benzer kısıtlamalar diğer milletvekilleri tarafından da bildirildi – Maria Butina, Mikhail Matveev ve Evgeny Fedorov.

Mart ayının sonunda, ABD’nin DPR ve LPR’yi tanıma kararına yanıt olarak Devlet Duma milletvekillerine yaptırım uyguladığını hatırlayın. Japonya, İngiltere ve Avrupa Birliği de parlamenterlere karşı önlem paketleri hazırladı.

Bu arada, Devlet Duma Bilgi Politikası, Bilgi Teknolojisi ve İletişim Komitesi başkanı Alexander Khinshtein, bunun sadece başlangıç ​​olduğundan ve Google’ın Rus yetkililerin hesaplarını engellemeye devam edeceğinden emin.

“Elbette Google, Rus makamlarının temsilcilerinin hesaplarını ve YouTube kanallarını engellemeye devam edecek. Bu nedenle (ne yazık ki) artık yabancı sosyal ağlarda hesap tutmuyorum ve Gmail kullanmıyorum. Meslektaşlarıma ne tavsiye ediyorum”Khinshtein Telegram kanalında yazdı.genel-22