Ocak 2020’den bu yana Google’ın ana şirketi Alphabet, Sunnyvale, CA’da satın aldığı 28,5 milyon dolarlık bir ofis de dahil olmak üzere ABD ticari gayrimenkul portföyünü genişletmek için yaklaşık 100 milyon dolar harcadı. pandeminin zirvesinde.

Son zamanlarda, Alfabe duyuruldu Ocak ayında Londra’da kampüs benzeri bir ofis ortamı için 1 milyar dolar harcayacaktı.

Google İngiltere’nin genel müdürü Ronan Harris, “Yüz yüze ekip çalışması için yeni türde ortak çalışma alanları tanıtacağız ve ayrıca refahı artırmak için daha fazla genel alan yaratacağız” bir blog yazısında yazdı. “Ekip ihtiyaçlarına göre odaklanmış çalışmayı, işbirliğini veya her ikisini birden destekleyen, birden çok şekilde yeniden yapılandırılabilen esnek yeni alan türleri olan ekip bölmelerini tanıtacağız. Yeni tadilat, temiz havada çalışmayı sağlamak için açık havada kapalı çalışma alanlarına da sahip olacak.”

Harris’in amacı, çalışanlara onları ofise geri çekecek olanaklarla esnek bir alan sunmak ve birçoğunun hala “haftada birkaç gün” evden çalışmak istediğini kabul etmek olduğunu söyledi.

google ofis alanı BDG Mimarlar 2021

Google, bireysel odaklı çalışma için Birleşik Krallık ofisinde sessiz bir bölge ve çalışanların sağlığını desteklemek için etkileşimli bir sanat enstalasyonu sunmayı planlıyor.

Ofis genişletme trendi Google’ın çok ötesine geçiyor. Ticari bir emlak firması olan Altus Group’a göre, 2019’da COVID-19 salgını öncesinde ABD kuruluşları 60.346 ticari mülk satın aldı. Bu rakam 2020’de 57.174’e düştü, ancak geçen yıl 78.354 mülke yükseldi.

Ve 2022’nin ilk çeyreğinde, kuruluşlar şimdiden 22.423 ticari mülk satın aldı. Bu eğilim devam ederse, bu yıl satın alınan ofis binalarının sayısı 2021’de alınanları geçecek.

Altus Group Veri Operasyonlarından sorumlu başkan yardımcısı Ray Wong, “Rakamlar, Google’ın artan ofis alanı artışıyla eşleşiyor, bu nedenle Büyük İstifa ofis alanına değer veren şirketlere zarar vermiyor” dedi. “Teknoloji firmaları arasında daha fazla yer kaplayan, sadece satın almakla kalmayıp aynı zamanda kiralamakta da çok fazla faaliyet gördük. Amazonlar ve Facebook’lar, hepsi genişleme stratejisini benimsiyor.”

masa rezervasyonları grafiği düzenlendi Robin Powered, Inc.

Ortalama olarak, çalışanların şirket masasında rezervasyon yapma süresi son üç ayda arttı.

ABD, COVID-19’un küresel bir salgın olarak ilan edilmesinden sonraki bir buçuk yıl içinde başlangıçta 138,4 milyon fit kare (MSF) ofis alanını boşalttı. Veriler, işgücü daha çevik hale geldikçe daha fazla işletmenin alanlarını kiralamaya başladığını gösterdi. Emlak firması Cushman ve Wakefield’in 2021 raporuna göre, hibrit iş gücünün nasıl görüneceğine dair belirsizlik göz önüne alındığında, mülk sahipleri ve işgalciler daha kısa kiralama ve alt kiralama koşulları sunmaya başladı.

Şirketler artık bu alanı geri almak için hareket ettiğinden, daha kısa kiralama koşulları doğru hareket olarak ortaya çıktı.

Cushman ve Wakefield’in son raporuna göre, ofis alt kiralama envanteri ikinci çeyrekte düştü.

Cushman & Wakefield, “Gelecek için tek bir standart yok” dedi. en son raporlarında. “Çoğu kuruluş, ofisin artık kültür oluşturma ve yaratıcılığa ve yeniliğe ilham verme yeri olduğuna inanıyor.”

Cushman ve Wakefield tarafından izlenen 90 ABD pazarına göre, 2022’nin ilk çeyreğinde toplam kiralama, 2021’in ilk çeyreğine göre %19 arttı ve dört çeyrek hareketli kiralama faaliyeti bir yıl öncesine göre %41 arttı. A sınıfı ofis alanı kiralama daha da hızlandı; yıldan yıla %47 arttı. Firmaya göre, son dört çeyrekte 349 milyon fit kare toplam kiralama ile ABD, salgın öncesi tarihsel ortalamasının yüzde 1,4 üzerine çıktı.

“Söyleyebileceğim tek şey, tek beden herkese uymuyor. Cushman ve Wakeman’da işgalci araştırma başkanı David Smith, “Birisi size pandemi sonrasında herkesin alanı daralttığını söylüyorsa, bu doğru değil” dedi. “Şirketler bu alanın nasıl yönlendirildiğini yeniden düşünüyor. İşbirliği alanına ve farklı büyüklükteki alanlara odaklanırlar. Portföylerini genişletmek isteyen şirketler görüyoruz. Bunu yapmak için uygun bir zaman. Bunu diğer durgunluklarda da gördük – daha iyi oranlar veya tavizlerle uzun vadede boşlukta kalın.”

haftalık ofis kullanım oranları düzenlendi Robin Powered, Inc.

COVID vakaları düştükçe ofis kullanım oranları arttı.

Kuruluşlar hibrit bir işgücünün nasıl görüneceğini anlamaya başladıkça, birçoğu masalar arasında daha fazla alana izin veren daha güvenli ve daha çekici çalışma alanları oluşturmak için kare görüntülerini genişletiyor, “sıcak çalışma masası” (paylaşım masaları), geniş oturma veya dinlenme alanları, ve daha büyük dış mekan alanları Ayrıca, işleri genişledikçe işgücünün zaman içinde büyümeye devam edeceğine dair bahislerini de koruyorlar.

Wong, “Zaman içinde, bir yıl öncesine kıyasla, ofise geri dönme konusunda daha fazla açıklık var ve Google ve emlak sahipleri ne tür olanakların insanları geri çekeceğine bakıyor” dedi. “Teknoloji şirketleri ile büyüyecekler ve bu büyümenin ne olduğunu tahmin ediyorlar. Stratejik hedeflerine ulaşmak için yolun aşağısında potansiyel gayrimenkullere ihtiyaçları olduğunu belirlediler.

“Sonuç olarak, kuruluşlar esnekliğe odaklanmıştır.”

Ticari bir gayrimenkul ve yatırım yönetimi hizmetleri firması olan Jones Lang LaSalle IP’ye (JLL) göre teknoloji sektörü, 2021’in sonuna kadar dördüncü çeyrek faaliyetinin %21’ini temsil eden baskın kiralama sürücüsü olmaya devam etti. Yüksek teknoloji firmaları, 2021’in son üç ayında yaklaşık 3,3 milyon metrekare kiralık ofis alanı ekledi.

“Bu sadece teknoloji firmaları değil,” dedi Wong, “Bazı firmalar büyüme beklentisiyle büyüyor ya da alan gereksinimlerini bundan üç ila beş yıl sonra ihtiyaç duyabileceklerine göre yeniden ayarlıyor.”

Geçen ay, Kastle System’daki ortalama doluluk oranı İş Barometresine Geri Dön Kasım 2021’deki %39’dan %40,5’e yükseldi. Bu, Mart 2020’den bu yana en yüksek oran ve İşe Dönüş Barometresi’ndeki her şehir doluluk artışı gördü. (Barometre, New York City, Chicago, Houston ve Washington DC dahil olmak üzere 10 metropoldeki doluluk oranlarını ölçer)

Kastle Systems, dünya çapında 10.000’den fazla şirket için yönetilen bir güvenlik sağlayıcısıdır; işyeri doluluğunu belirlemek için çalışan rozeti kaydırma verilerini kullanır.

JLL’nin genel müdürü Peter Miscovich’e göre, yeni bir kırışıkta, kuruluşlar artık eski stok yerine yeni veya yenilenmiş binaları kiralamayı tercih ediyor ve bunların yerleşim alanına veya kıdemli yaşam veya destekli yaşam tesislerine dönüştürülmesi daha olası.

JLL’de ABD araştırma direktörü Phil Ryan, şirketlerin ayrıca, planlanmış ofis iş günlerine bağlı olarak masaların paylaşıldığı bir ortak çalışma alanı veya “sıcak masa” modelini benimsiyor.

Çalışanların masa başı zaman ayırmalarını sağlayan bir yazılım satıcısı olan Robin Powered Inc.’e göre, ofis kullanımı, öncelikle çalışanların COVID-19 korkularının hafiflemesi ve küresel şirketlerin bir miktar ofise katılımı zorunlu tutması nedeniyle yavaş yavaş artıyor.

ABD’li çalışanlar, Aralık 2021’de 3,7 gün olan ofisten ayda ortalama 4,9 gün çalıştı. Robin’den yeni bir rapor. Robin’in ürün analitiği müdürü Eric Lani, “…Omicron varyantı Ocak ayında bu kategorideki büyümeyi yavaşlatmış olsa bile, yavaş ve istikrarlı bir yapı görmek güzel,” dedi.

Robin’e göre, hem ABD hem de Avrupa, 2021’in son üç ayına kıyasla 2022’nin ilk çeyreğinde ofisten çalışan toplam çalışan sayısında %18’lik bir artış gördü.

Lani, “Bu rakamlar tüm hikayeyi anlatmıyor” dedi. bir blog yazısı. “Tutarlı büyüme oranlarına rağmen, iki bölge için günlük ortalama doluluk oranları çok farklı. ABD’deki işletmeler %25 ofis kapasitesi yaşarken Avrupa %35’te oturuyor, bu da AB ekip üyelerinin ofisten daha sık çalıştığını gösteriyor.”

Hemen çıkma oranı – 30 günlük bir süre içinde ofise yalnızca bir kez gelen insanların yüzdesi – 2022 yılının ilk çeyreğinde %18’e düştü, bu da 2021 baharından bu yana en düşük, insanların ofise daha tutarlı bir şekilde geri döndüklerini gösteriyor. Lani.

Ofis trafiği sadece çalışanlarla sınırlı değildir. Ortalama bir şirket ayda yaklaşık beş misafir ağırlamaktadır. Lani’ye göre en yaygın konuk türleri kurumsal etkinlik katılımcıları (%20) ve müşterilerdir (%15).

Connecticut’taki bir İK danışmanlık firması olan OperationsInc’in CEO’su David Lewis’e göre, kabinlerinde insan isteyen şirketler çubuklara değil havuçlara odaklanmalı. Başka bir deyişle, çalışanları orada olmaya zorlamak yerine, ofiste olmanın faydalarını keşfetmelerine izin verin.

Cushman ve Wakefield’e göre, ofise katılım pandemi öncesi seviyelerin altında kalırken, Mart ayına kadar toparlanmaya devam etti ve yeniden tasarlanan çalışma alanlarının 2022 boyunca ek talebi artırması muhtemel.

Robin Powered tarafından yapılan araştırmaya göre, ilk ofis ziyaretlerinde olumlu bir deneyim yaşayan çalışanlar, olumsuz deneyim yaşayanlara göre %10 daha sık geldiler.

Ofis içi kurtarma, bina kalitesi, sınıf ve alt pazar türüne göre farklılık gösterecektir. Bugüne kadar, banliyö alt pazarları biraz daha hızlı toparlanıyor ve A Sınıfı ofis alanları yüksek talep görmeye devam ediyor. A sınıfı ofisler, belirli bir alan için ortalamanın üzerinde kiraları olan birinci sınıf ofis kullanıcıları için rekabet eden en prestijli binalardır.

google ofis mola alanı BDG Mimarlar 2021

Google çalışanlarının kahve molası vermek veya şirketin İngiltere ofisindeki ses korumalı kabinlerde hızlı bire bir ziyaret etmek için planlanmış bir alan.

Cushman ve Wakefield’den Smith, “Çalışanlar ofiste kaliteli bir deneyim istiyor” dedi. “Daha iyi hava kalitesi ve dış mekanlara erişim istiyorlar ve en iyi yerlerde olmak istiyorlar. Tüm bu şeyler çevik bir çalışma ortamında daha önemli ve çalışan için değerli ve üretken hale getirmek.”

Telif Hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.genel-13