Bir Apple ürünü kullanarak Fortnite oyunu oynamak 2020’nin sonlarından beri mümkün değildi. Ancak Epic ve Microsoft sayesinde artık sadece mümkün değil, aynı zamanda ücretsiz.

Fortnite’ı App Store’da hala bulamayacaksınız – Apple ve Epic hala anlaşamıyor – ancak bunun yerine iPhone, iPad veya iPhone’unuzdaki web tarayıcınızda Microsoft’un Xbox Bulut Oyun hizmetini kullanarak Fortnite’ı yayınlayabileceksiniz. Mac.

Microsoft ve Epic, Fortnite’ı ücretsiz hale getirmek için bir araya geldi, bu nedenle bir PlayStation 5 veya başka bir cihazda oynuyor olsanız ve Xbox Live aboneliğiniz olmasa bile hareket halindeyken Fortnite oynayabilirsiniz.

Başlangıç ​​süreci basittir ve ilk kez kurulması yalnızca birkaç dakika sürer. Bir Microsoft hesabınızın olması gerekir (buradan ücretsiz bir tane oluşturabilirsiniz) ve Fortnite/Epic hesap bilgilerinizi öğrenin. Dokunmatik kontrolleri kullanmak istemiyorsanız, elinizin altında bir kontrolör olduğundan emin olun. Apple cihazlarıyla bir Xbox veya PlayStation denetleyicisi kullanabilirsiniz.

iPhone’unuzda Fortnite nasıl oynanır?


fortnite-kurulum.jpg


Jason Cipriani/ZDNet tarafından ekran görüntüsü

Yapmanız gereken ilk şey, iPhone veya iPad ana ekranınızda Xbox Cloud Gaming’e bir kısayol eklemek. Bunu yapmak için Safari’yi açın ve xbox.com/play. Şimdilik, Fortnite ana sayfada önde ve ortada. Cloud Gaming’i ana ekranınıza eklemenizi isteyen bir site istemi görmelisiniz. Değilse, her zaman hızlıca basarak ekleyebilirsiniz. Paylaş butonuardından seçim Ana ekrana ekle seçenekler listesinde. İsterseniz Cloud Gaming kısayol adını değiştirebilirsiniz, ancak bu gerekli değildir. üzerine basın Ekleardından iPhone veya iPad’inizin ana ekranına dönün ve yeni simgeyi bulun.

Open Cloud Gaming (veya ona hangi adı verdiyseniz), sizi az önce ziyaret ettiğimiz Xbox web sitesine tam olarak benzeyen bir sayfaya götürecektir. Seçme Bedava Oyna Ekranın üst kısmındaki Fortnite başlığının altında. sonra basın kayıt olmakardından Microsoft hesabınızda oturum açın.

Giriş yaptıktan sonra, tuşuna basın oyuncu Fortnite sayfasında. Ardından Apple cihazınız, ekranda Xbox denetleyicisi gibi görünen dokunmatik kontrollerle Fortnite’ı yüklemeye başlayacaktır.

Bunun gibi birkaç oyun oynadım ve iyi bir deneyim sağlamak için en iyi tavsiyem, hızlı ve güvenilir Wi-Fi’ye (veya belki 5G’ye?) sahip olduğunuzdan emin olmaktır – gerçek zamanlı oyun akışı yaptığınızı unutmayın, bu yüzden herhangi bir gecikme veya gecikme sonuçta kötü bir deneyime yol açacaktır – ve bir denetleyici bağlayın. Denetleyici isteğe bağlı olabilir, ancak ben yaşlıyım ve insanların iPhone’daki dokunmatik kontrollerle Fortnite’ı nasıl oynayabileceğini anlamıyorum. Arayüz çok sıkışık ve kafa karıştırıcı ve bir iPhone 13 Pro max kullanıyorum.


Kaynak : “ZDNet.com”genel-15