İnternette gizliliğinizi korumaya çalışırken, ‘Hangisi en hızlı VPN?’ sorusunu sormak mantıklıdır. Ne de olsa VPN’ler, internet servis sağlayıcılarınızın bant genişliğinizi sınırlamasını engelleyerek bağlantı hızlarınızı hızlandırmanıza yardımcı olabilirken, VPN’nin kendisi özellikle yavaş indirme hızlarına sahipse bu avantaj geçersiz olur.

Böyle en hızlı VPN hangisi? Bu soruyu cevaplamak için en iyi VPN sağlayıcılarının indirme hızlarına bakmak en iyisidir. Bu en kolay saniyede megabit (Mbit/s) cinsinden ölçülebilir.

Ancak, en hızlı VPN’i belirlerken karşılaştığımız bir sorun, doğaları gereği VPN’lerin çok sayıda farklı sunucu kullanması ve farklı sunucuların birbirinden daha hızlı veya daha yavaş olabilmesidir. Örneğin, aynı VPN sağlayıcısını kullanan iki kişi, biri Japonya’da bir sunucu kullanırken diğeri Arjantin’de bir sunucu kullandığından farklı bağlantı hızları yaşayabilir.

Bu nedenle, hangi sağlayıcının gerçekten en hızlı olduğunu belirlemek için, tek bir VPN sağlayıcısının sunduğu tüm sunucuların ortalama Mbit/s’sine bakmamız gerekir. Ancak, burada ortalamalarla uğraştığımız için, en hızlı Mbit/s’ye sahip sağlayıcıyı kullanan biri, kendisini ikinci en hızlı Mbit/s’yi kullanan birine göre daha yavaş bir bağlantıyla bulabilir. Aynı şekilde, performans zaman içinde değişebilir ve dalgalanabilir. Bu nedenle sizin için ilk üçü seçtik.

En hızlı VPN sağlayıcıları aşağıdaki gibidir:

  • PureVPN – 67.21Mbit/sn
  • NordVPN – 62.89Mbit/sn
  • ExpressVPN – 58.68Mbit/sn
buradan al

PureVPN

67.21Mbit/s ortalama bağlantı hızıyla PureVPN en hızlı VPN sağlayıcısı gibi görünüyor. Bu, özellikle mahremiyetleri konusunda endişe duyan herkes için özellikle çekici bir seçenektir, çünkü müşterilere, verileri konusunda bir internet servis sağlayıcısı kadar katı olmadığı konusunda güvence vermek için, güvenilirliğini doğrulamak için yıllık bağımsız bir denetime sahiptir. .

Küveti satın almadan ayak parmağınızı daldırmak istiyorsanız, PureVPN’in herhangi bir parasal taahhütte bulunmadan önce denemenize izin veren yedi günlük ücretsiz bir deneme sunduğunu duymaktan memnun olabilirsiniz. Bundan sonra bile 30 günlük para iade garantisi vardır, bu nedenle ilk ayınızın sonuna doğru hızından veya performansından memnun kalmazsanız, tam bir geri ödeme alabilirsiniz.

PureVPN
Konumlar 140’tan fazla ülkede 6.500’den fazla sunucu
Hizmetlerin engellemesi kaldırıldı Netflix, BBC iPlayer, Disney+, Hulu, YouTube
Ücretsiz deneme süresi 7 gün
Para iade garantisi 30 gün
Eşzamanlı bağlantılar 10
yönlendirici desteği Evet, ancak yalnızca PPTP ve OpenVPN altında
buradan al

NordVPN

Son olarak, VPN alanındaki en büyük isimlerden biri olan ve OpenVPN şifrelemesi kullanarak 62.89Mbit/s bağlantı hızlarına sahip NordVPN’e sahibiz. NordVPN ayrıca verilerinizi neredeyse anında şifrelemek için daha hızlı WireGuard protokolünü kullanır, bu nedenle gizlilik konusunda titizseniz, bu sizin zevkinizi gıdıklayacaktır.

NordVPN, dünya çapında 60’tan fazla ülkede 5.000’den fazla sunucuyla istikrarlı ve güvenilir bir hizmet sağladığı için internet kullanıcıları arasında iyi bir nedenden dolayı popüler bir seçimdir. Birindeki hızdan memnun değilseniz, aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda başka var ve hatta PureVPN’den daha düşük bir ortalama ile, yerel bağlantınızı aşan indirme hızları bulabilirsiniz.

NordVPN
Konumlar 60 ülkede 5.308 sunucu
Hizmetlerin engellemesi kaldırıldı Netflix, Amazon Prime Video, BBC iPlayer, Hulu, YouTube
Ücretsiz deneme süresi Ücretsiz deneme yok
Para iade garantisi 30 gün
Eşzamanlı bağlantılar 6
yönlendirici desteği Evet
buradan al

ExpressVPN

ExpressVPN ile OpenVPN’de 58,68Mbit/s’ye kadar ve hatta kendi Lightway şifrelemesini kullanarak daha da yüksek bağlantı hızlarının keyfini çıkarabilirsiniz. En iyi VPN kılavuzumuzda ExpressVPN’in oyun oynamak için en iyi VPN olduğundan bahsetmiştik. Kısmen bunun nedeni, 94 ülkede 3.000’den fazla sunucuya sahip olması, ancak hızı, gecikme hayal kırıklıklarından yanan oyuncular için de çekici olacak.

Buna ek olarak, çoğu büyük akış hizmetiyle (Netflix, Amazon Prime, Hulu, vb.) uyumludur, bu nedenle yerel bağlantınızın çok yavaş olduğunu düşünürseniz veya yerel bağlantınıza erişmek istiyorsanız. Yurtdışına seyahat ederken akış kitaplığı, bu konuda da size yardımcı olacaktır.

ExpressVPN
Konumlar 94 ülkede 3.000’den fazla sunucu
Hizmetlerin engellemesi kaldırıldı Netflix, Amazon Prime Video, BBC iPlayer, Hulu, YouTube
Ücretsiz deneme süresi Ücretsiz deneme yok
Para iade garantisi 30 gün
Eşzamanlı bağlantılar 5
yönlendirici desteği Evet

İşte karşınızda – en hızlı üç VPN sağlayıcısı. Sağlayıcılar her zaman hizmetlerini iyileştirip iyileştirdiğinden, lütfen tüm bunları bir miktar tuzla alın. Radarımızda olmayan sağlayıcılar da bunları aşmış olabilir. Yine de hızlı, güvenilir bir VPN istiyorsanız PureVPN, NordVPN veya ExpressVPN ile yanlış gidemezsiniz. VPN hızlarıyla ilgili tüm veriler, ProPrivacy VPN Hız Testi Aracıyalnızca OpenVPN şifrelemesi kullanır – bu, testleri adil tutar, ancak bu, WireGuard veya Lightway gibi alternatifler kadar hızlı değildir.

Sıkı bir bütçeye takıldıysanız, neden bazı para tasarrufu sağlayan çözümler için en iyi VPN fırsatları ve en iyi ücretsiz VPN’ler hakkındaki kılavuzlarımıza göz atmıyorsunuz?oyun-2