Tesla CEO’su ve SpaceX’in kurucusu Elon Musk, sosyal medya platformunu resmi olarak satın aldığında Twitter’daki iş etiği standartlarını önemli ölçüde artıracağını söyledi.

Geçen hafta Twitter, Musk tarafından 44 milyar dolarlık (kabaca 3.40.400 crore) bir anlaşmayla satın alınmayı kabul ettiğini, ancak hala hissedar onayına tabi olduğunu söyledi.

Musk, Cuma günü Twitter’da “İş etiği beklentileri aşırı olurdu, ancak kendimden talep ettiğimden çok daha az olurdu” dedi.

Şirket, “hardcore yazılım mühendisliği, tasarım, bilgi güvenliği ve sunucu donanımına süper odaklanacak” dedi.

Musk, daha önce Twitter’ın kamusal tartışmalardaki rolünde devrim yapmak istediğini, “ifade özgürlüğü işleyen bir demokrasinin temel taşıdır ve Twitter, insanlığın geleceği için hayati önem taşıyan konuların tartışıldığı dijital şehir meydanıdır.”

Daha önceki bir rapor, Musk’ın sosyal medya şirketini 44 milyar dolarlık (kabaca 3,40,400 rupi) devralmasını kapattıktan sonra Twitter’ın geçici CEO’su olmasının beklendiğini belirtti. anlaşma için fon sağlamak için.

Dünyanın en zengin adamı olan Musk, aynı zamanda Tesla’nın CEO’su ve diğer iki girişimin, The Boring Company ve SpaceX’in başında bulunuyor. Tesla hisseleri Perşembe günü yüzde 8’in üzerinde düştü, çünkü yatırımcılar Musk’ın Twitter ile ilişkisinin onu dünyanın en değerli elektrikli otomobil üreticisini yönetmekten alıkoyabileceğinden endişe ediyor.

Öte yandan Twitter hisseleri kazançlarını artırdı ve yatırımcılar yeni fonlamanın tamamlanmasını sağladığına bahse girerken, yaklaşık yüzde 4 artarak 50.89 $ (kabaca 3.900 Rs.) ile 54.20 $ (kabaca 4.200 Rs.) anlaşma fiyatına yaklaştı. anlaşma daha olası. Kasım ayında Twitter’ın CEO’su seçilen Parag Agrawal’ın, şirketin Musk’a satışı tamamlanana kadar görevine devam etmesi bekleniyor. CNBC ilk olarak Perşembe günü Musk’ın geçici olarak Twitter’ın CEO’su olmayı planladığını bildirdi.

Perşembe günü erken saatlerde Musk, Oracle’ın kurucu ortağı Larry Ellison ve Sequoia Capital dahil olmak üzere Twitter teklifi için 7.14 milyar $ (kabaca 54.485 rupi) finansman sağlamaya hazır bir grup yüksek profilli yatırımcıyı listeledi. Musk, 19 yatırımcının taahhütlerini de içeren finansman taahhüdünü 27,25 milyar dolara (kabaca 2,08,981 rupi) yükseltirken, Morgan Stanley’den aldığı marj kredisini 6,25 milyar dolara (kabaca 47,931 rupi) düşürdü. Zaten kredilerde 13 milyar dolarlık (kabaca 99.697 crore Rs.) taahhütleri güvence altına aldı.




genel-8