New York Times, Günün Sözü 'Fetus' Olduktan Sonra Özür Diledi başlıklı makalenin resmi

Fotoğraf: Fernando Gutierrez-Juarez/resim ittifakı/dpa (AP)

Geçen haftanın fetüsle ilgili haberlerinden sonra “fetus” kelimesinin etrafında duygular dolaşıyor. olası son Roe V. Wade ve kadınların güvenli kürtaj hakkı.

FETUS aynı zamanda beş harfli bir kelimedir, bu yüzden Pazartesi günkü Wordle’ın cevaplarından biri olarak sona erdiğinde bazı insanlar biraz şaşırdı.

New York Times, platformdaki cevabı değiştirmek için acele ederken, bulmacanın zamanından daha fazla cevabının gerçekleşmesi, gece yarısı paniğine yol açtı. Worlde sayfasını yenileyen herhangi bir tarayıcı, günün güncellenmiş bulmacasını almalıdır. Bunu yapmayanlar, günün bulmacasının iki olası yanıtından biri olarak potansiyel olarak “Fetus”a sahip olacaklardır.

İçinde Açıklama, Times yazdı “Bu çok sıra dışı bir durum,” diye ekledi, “Artık Wordle’ın teknolojisini yenilemekle meşgulüz, böylece herkes her zaman aynı kelimeyi alır. Her gün on milyonlarca insanın tatmin edici ve tutarlı bir deneyim yaşamasını sağlamaya kararlıyız.”

gri bayan satın almak Ocak ayında, yaratıcısı Josh Wardle’dan 1 milyon doların üzerinde bir rapor edilen Wordle uygulaması. Karar, zaman için bir nimet oldu, onların görüşüne göre üç aylık rapor “zamana on milyonlarca yeni kullanıcı” getirdiği için bu yılın başında. Tabii ki, uygulama daha sonra dolduruldu reklam izleyicileri herhangi bir web tabanlı şirket olarak hem Times hem de dışarıdaki şirketler için istiyor uzaktan bile popüler olan herhangi bir şeyle ilgisi var.

Times, cevabı tüm kullanıcıların uçlarında neden değiştiremedikleri için mevcut Wordle teknolojisini suçladı. Bugünün ve diğer her günün bulmacasının cevapları programın yaratıcısı tarafından belirlendi New York Times onu satın almadan önce.

The Times, Wordle’ın “eğlence ve kaçış yeri… haberlerden ayrı bir yer” olarak kalmasını istiyor. Böyle bir kerpeten, güvenli bir kürtaj hakkının neden iyi bir hatırlatıcı olabilir? birçokları için çok önemli. Tabii ki, birkaç tane daha var, daha ilginç Wordle alternatifleri sabah tuvaletini yaparken kullanıcıların beyinlerini test etmek için.

Ve bu sabahki bulmacayı çözdükten sonra hala beyninizde “Fetus” varsa, o zaman şuna bakmak isteyebilirsiniz: Gizmodo’nun çevrimiçi kürtaj kaynakları raporu etmeye çalışan insanlar için önlemek hem hükümetin hem de şirketin sizi takip etme çabaları.genel-7