Computex 2022 hemen köşeyi dönünce ve Asus, gösterinin en komik görünümlü iki dizüstü bilgisayarı olacağından emin olduğum şeyi şimdiden açıkladı.

Vivobook Slate 13 OLED Limited Artist Editions ile gözlerinize ziyafet çekin. Asus, bu çizgiyi yaratmak için iki pop sanatçısı, Londra’dan Philip Colbert ve Los Angeles’tan Steven Harrington ile işbirliği yaptı. Şirkete göre modeller, “özel olarak sipariş edilen temalı aksesuarlar ve orijinal sanat eserlerini içeren ambalajlarla sanatçının benzersiz dünya görüşünü temsil ediyor.”

Temel olarak, bunlar ısmarlama sanatta kapsanan dönüştürülebilir dizüstü bilgisayarlardır. Gerçekte olanın bu olmadığına eminim, ama Asus’un bu adamların her birine bir Vivobook 13 Slate ve bir kutu boya kalemi verdiğini ve kasabaya gitmelerine izin verdiğini hayal etmeyi seviyorum.

Evet, bunlar yumurta.
Resim: Asus

Asus Vivobook 13 Slate OLED, klavye takılıyken beyaz bir arka plan üzerinde açılır.  Ekranda üzerinde yumurta bulunan mavi bir duvar kağıdının önünde taç takan bir ıstakoz görüntüleniyor.

Belki özellikle açsanız bunu kullanmayın.
Resim: Asus

Bu dizüstü bilgisayarların tam olarak ne olduğu ve kimin için olduğu konusunda kafanız karıştıysa endişelenmeyin. Bu sadece Asus’un yapmayı sevdiği bir şey. Şirket, açıkça gülünç görünen ve benim de tüm kalbimle sevdiğim dizüstü bilgisayarları ortaya çıkarmak için geçmişte her türden eklektik sanatçıyla işbirliği yaptı. Buradayken, kelimenin tam anlamıyla bir karton DJ destesi ile gönderilen Norveçli DJ Alan Walker ile yaptıklarına veya Acronym ile yaptıkları işbirliklerine bir göz atmayı unutmayın. onu tarif etmek için. Sadece bakmalısın.

Bunlardan herhangi birini kimin satın aldığı hakkında hiçbir fikrim yok; genel olarak “Asus neden bu kadar saçma bir şey yapıyor?” sorusuna verilecek en güzel cevap. omuz silkme emojisidir. Bunlar muhteşem cihazlar. Bunu çok fazla düşünme.

Philip Colbert Sürümü ile başlayarak: Colbert’in orijinal sanat eseriyle kaplıdır, bu durumda çok sayıda yumurta ve ıstakoz gibi görünmektedir. Asus, tanıtım malzemelerinde arka kasadan defalarca “özel kızarmış yumurta temalı kapak standı” olarak bahseder. Cihaz ayrıca – ve bunu ben uydurmuyorum, bu doğrudan basın bülteninden alınmıştır – “birlikte verilen Asus Pen 2.0 için tuhaf bir ekran kalemi tutucusu olarak ikiye katlanan yontulmuş bir karikatür ıstakoz heykelciği” ile birlikte gelir. Eyvallah satıldım

Steven Harrington Sürümü, sanırım, kafamın biraz üzerinde. Bu inanılmaz derecede kaotik tasarımda, dişleri olan palmiye ağaçları, papyon takan bir köpek ve yine yanan bedensiz bir göz küresi gibi bir dizi nesne görüyorum. Görülecek ıstakoz yok ama bu palmiye ağaçlarından bazıları biraz aç görünüyor. (Mello adlı köpek, Harrington’ın yinelenen bir karakteridir.)

Asus Vivobook 13 Slate OLED Steven Harrington Edition, parçaları düz beyaz bir yüzeye yerleştirilmiş.

Dediğim gibi…
Resim: Asus

Asus Vivobook Slate 13 OLED Steven Harrington Edition beyaz bir arka plan üzerinde kapandı.

Merak etmeyin markayı unutmayacaksınız.
Resim: Asus

Şimdi, diğer dizüstü bilgisayar malzemeleri açısından, Vivobook 13 Slate OLED daha etkileyici. Ayrılabilir klavyeye sahip 2’si 1 arada OLED Windows dizüstü bilgisayar, temiz. Kötü haber ise, yalnızca Intel Pentium Silver N6000 işlemciyle geliyor ve bu da hiçbir tanım gereği iyi bir çip değil. RAM ayrıca yalnızca 8 GB’a kadar çıkabilir ve depolama alanı 256 GB’a kadar çıkabilir. Bu yavaş olacak: Eğer satın alıyorsanız, bir şeyleri izlemek için minyatür bir TV olacağını varsaymalısınız ve hepsi bu kadar.

Beyaz bir arka planda Asus kalemi tutan bir ıstakoz heykelcik.

Istakoz konusunda şaka yapmıyordum.
Resim: Asus

Tabii ki, bu, yumurta ve ıstakoz-dizüstü bilgisayar kategorisinde alışveriş yapan bazı insanlar için geçerli bir kullanım durumu olabilir ve hepsi için daha fazla güç olabilir. Böyle bir cihazın tam olarak sığabileceği çok sayıda kafe ve bar aklıma geliyor. Ve sıkıcı griler ve siyahlarla dolu bir dizüstü bilgisayar pazarında, benzersiz bir lezzet sıçramasının her zaman memnuniyetle karşılanacağına şüphe yok.

Asus, bu cihazların fiyatlarını henüz vermedi, ancak normal bir Vivobook 13 Slate şu anda 599,99 $ olarak listelenmiştir. Cihazların ikinci çeyreğin sonlarında çıkması bekleniyor.genel-2