Google I/O 2022 – yıllık geliştirici konferansı – hemen köşede, 11 ve 12 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Etkinlikte, bazı donanım duyuruları ile birlikte en son yazılım geliştirmeleri sergileniyor.

Geleneksel olarak Google, yazılımı ve geliştiricileri nelerin beklediği hakkında ifşaatlar yapar. Ancak, Google’ın tüketiciler için yeni bir telefon, belki bir saat veya çok daha fazlasını içerebilecek yeni donanım ürünlerini de duyurduğu durumlar olmuştur.

Yeni yazılım duyurularından donanım açıklamalarına kadar, I/O 2022’de Google’dan neler beklenebilir?

Google I/O 2022’ye nasıl katılabilirsiniz?

Google I/O 2022 bu yıl yine çevrimiçi olarak gerçekleştiriliyor ve herkes için ücretsizdir, ancak önce kendinizi şu adrese kaydettirmeniz gerekir: io.google/2022. Açılış konuşması 11 Mayıs’ta 10:00 PDT (10:30 PM IST) olarak planlandı. İlgilenenler canlı yayını YouTube’dan izleyebilir.

Android 13: Android telefonlar için bir sonraki büyük güncelleme

Google her yıl Android’in yeni bir sürümünü duyurur ve bu yıl Android 13’ü duyurur. Android 12. Ancak, öncekine göre bazı iyileştirmeler getirebilir. Özelliklere gelince, Materyal’in diğer küçük ama önemli özelliklerin yanı sıra daha renkli, gelişmiş bildirimler, özel bir fotoğraf seçici, geliştirilmiş QR kod tarayıcısı alması bekleniyor. Android 13’ün 11 Mayıs’ta getireceği değişiklikler hakkında daha fazla şey duymayı bekliyoruz.

piksel 6a: Yeni Pixel telefon

Son birkaç yıldır Google, Pixel serisi akıllı telefonlarının uygun fiyatlı bir versiyonunu duyuruyor ve bu yıl, şaşırtıcı bir şekilde Pixel 6a olarak adlandırılan uygun fiyatlı bir Pixel 6 almanın zamanı geldi. Ama şu var ki, Google genellikle akıllı telefonları I/O’da duyurmaz. Bununla birlikte, Youtuber ve bilgi sahibi Jon Prosser’e göre, Google nihayet bu yılki I/O’da yeni bir akıllı telefon olan Pixel 6a’yı duyurabilir. Ancak yine de Temmuz ayına kadar raflarda olması beklenmiyor.

Pixel 6a hakkında ne biliyoruz? Seleflerinden çok farklı göründüğü ve Pixel 6 benzeri modern bir tasarımı benimsediği söyleniyor. 90Hz OLED panel ile gelmesi bekleniyor. tensör çip ve üçlü kamera kurulumu.

Piksel İzle

Pixel Watch oldukça uzun bir süredir haberlerde yer alıyor ve birkaç hafta önce bir iPhone 4 anı bile vardı – bir restoranda tüm kamuoyunun gözü önünde sızdırıldı. Bu kadar öne çıkan sızıntılarla birlikte Google’ın ilk şirket içi akıllı saati ile neler sunduğunu görmek ilginç olacak. İki farklı boyutta ve dört renkte geleceği söyleniyor ve bu hafta Google I/O’da bu konuda daha fazla bilgi edinmemiz bekleniyor.

Piksel Tomurcukları Pro

Beklentilerimizin dizisine en son eklenen Pixel Buds Pro. Geçen hafta haberlere çıktı ve görünüşe göre “yakında” gelmesi bekleniyor ama ne kadar yakında olduğunu bilmiyoruz. Ayrıca Real Red, Carbon, Limoncello ve Fog olmak üzere dört renk seçeneğiyle gelebileceğini de biliyoruz. Pixel Buds Pro’yu bu hafta içinde görebiliriz, ancak bunu bir tutam tuzla almanızı öneririz.

Yeni Yuva Merkezi ayrılabilir ekranlı

Birkaç hafta önce bir rapor, Google’ın bu yıl piyasaya sürülecek olan ayrılabilir tablet form faktörüne sahip yeni bir akıllı ekran üzerinde çalıştığını öne sürdü. Tahmin edebileceğiniz gibi, ayrılabilir ekran yuvadan ayrılabilir, tablet olarak amacına hizmet eder ve geleneksel bir Nest Hub olarak kullanılmak üzere tekrar ana hoparlöre yerleştirilebilir. Kesin lansman tarihi hakkında bir bilgi yok, ancak I/O 2022’de piyasaya sürülebilir.

Pixel Fold, Google’ın I/O 2022’de yapacağı bir şey daha olabilir mi?

Google’ın bu hafta I / O’da çok söylentili katlanabilir Pixel’i ortaya çıkarma şansı çok az veya hiç yok. Bununla birlikte, ne demeyi tercih ederseniz edin, Pixel katlama veya katlanabilir Pixel’e bir göz atabiliriz. Belki Google, Android 13’ü (veya Android 13L’yi) katlanabilirler için nasıl optimize ettiğini bize gösterebilir ve bu yıl gelmesi bekleniyorsa kendi katlanabilirini tanıtabilir.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9