QR kodları da Almanya’da artan bir popülariteye sahip. Bunları barkodların yerine, bilgi alışverişinde, kartvizitlerin yerine ve hatta temassız ödeme sistemlerinde bile kullanıyoruz. QR kodlarını Samsung Galaxy akıllı telefonlarla taramak OneUI ile çok hızlı ve kolaydır – size bunun nasıl yapıldığını göstereceğiz.

Eskiden Samsung cihazlarda QR kod okumak sadece Samsung’un internet tarayıcısı ile mümkündü. O zamanlar, resimler esas olarak URL’ler gibi metin parçalarını paylaşmak için kullanılıyordu. Daha sonra Bixby Vision uygulamasıyla gerçekleştirilebilir. OneUI 2/2.5’ten beri QR kodlarını taramanın birkaç yolu vardır.

Doğrudan şuraya atlar:

Özel Samsung QR kod okuyucusunu kullanır

Samsung’un OneUI arayüzü, hızlı ayarlar menüsünden özel bir QR kod okuyucusuna kısayol sağlar. Yani ekranın üstünden aşağı kaydırdığınızda bildirim panelinin üzerinde görünen listeden. Bu seçenek, OneUI 2.5 veya sonraki sürümlere sahip telefonlarda mevcuttur:

  1. Menüyü açar “hızlı Ayarlar” ekranın üst kısmından aşağı kaydırarak.
  2. Seçenek için son sayfaya gider QR kodunu tarayın açmak. Kısayol mevcut değilse, + simgesine dokunun ve seçeneği hızlı ayarlar menüsüne ekleyin.
  3. Kamerayı bir QR koduna doğrultun (uygulamayı kilit ekranından açarsanız, önce telefonun kilidini açmanız gerekir).
  4. QR koduyla etkileşim için istenen seçeneği belirler.

Samsung Galaxy telefonlarda hızlı ayarlardan QR kod okuyucuya hızlıca erişebilirsiniz. / © SonrakiPit

QR kodlarını okumak için Samsung kamera uygulamasını kullanır

QR kodları, Samsung’un Galaxy telefonlarındaki yerel kamera uygulaması kullanılarak da tanınabilir ve düzenlenebilir. QR kod okuyucu, sahne algılama algoritmalarıyla entegredir ve bir QR kodu algıladığı anda bir bildirim görüntüler.

  1. Kamera uygulamasını açar.
  2. Akıllı telefonu herhangi bir QR koduna doğrultun.
  3. musluklar seçenekleri göster.
  4. QR koduyla ne yapmak istediğinizi seçin.
Samsung yerel QR kod okuyucu

Samsung’un yerel kamera uygulamasıyla QR kod tarama da kolaydır. / © SonrakiPit

Peki ya seninle? QR kodlarını taramak için Google Lens veya Bixby Vision uygulamalarını kullanmayı mı tercih ediyorsunuz? QR kodlarıyla etkileşim kurmanın en sevdiğiniz yolu nedir?genel-27