Yani Starfield yoldaşları hakkında bilgi mi istiyorsun? Starfield’ın Bethesda tarafından yapılan bir açık dünya RPG oyunu olduğu göz önüne alındığında, oyuncunun Yerleşik Sistemlerdeki yolculuklarında buluşabileceği ve onlara katılmaya davet edebileceği takipçiler olmasaydı çok şaşırırdık.

Neyse ki, zaten hakkında çok şey biliyoruz Starfield yoldaşları, sadece birkaç saniyelik motor içi görüntüleri görmemize rağmen. Oyuncunun ilişki kurabileceği karakterlerin varlığı zaten doğrulandı ve bir Constellation keşif robotu olan VASCO, şimdiye kadar bilinen tek yoldaşlardan biri. Ama hepsi bu değil.

Örneğin, bir Bethesda blog yazısı, VASCO’nun oyunda mevcut olan “pek çok arkadaştan biri” olduğunu doğrulamaktadır. İçinde ‘Into the Starfield’ video serisinin ikinci bölümü, Todd Howard ve grup, arkadaşlar ve nasıl olabilecekleri hakkında biraz konuşuyorlar. Yoldaşların, oyuncunun aktif olarak yaptığı veya daha önce yaptığı şeyler hakkında yorum yapabileceğinden, arkadaşları tarafından yargılanmaktan bıkmış Fallout oyuncularına tanıdık gelmesi gerektiği belirtildi.

Görünüşe göre The Elder Scrolls IV: Oblivion’daki benzer bir sistemden ilham alan bir ikna mekaniğinden de söz ediliyor. The Elder Scrolls’tan bahsetmişken, Starfield’ın arkadaşlarından ne bekleyeceğiniz konusunda bir fikir edinmek için Skyrim ve Fallout 4 gibi geçmiş oyunlara bakmanız yeterli. Hatırlayabilirsin, en büyük Fallout arkadaşının kim olduğu konusunda çok güçlü hislerimiz var.

VASCO

Şu ana kadar onaylanmış tek Starfield arkadaşı VASCO. Metal dostumuz hakkında bildiklerimizin çoğu bir resmi Bethesda gönderisi ve videosu, ancak resmi teaser fragmanında da bazı küçük ek ayrıntılar var. Daha önce, bir Todd Howard ile Reddit AMA Yaklaşık altı ay önce Howard, oyunda robot arkadaşlarının olup olmayacağına dair bir soruya “Evet, bir nevi” yanıt verdi ve muhtemelen keşfedilecek başka robo-arkadaşlar veya takipçiler olduğunu öne sürdü.

VASCO, bir “sefer robotu” ve orijinal olarak Lunar Robotics Corporation tarafından inşa edilmiş bir “erken model” olarak tanımlanıyor. O zamandan beri Constellation organizasyonunun ihtiyaçlarını karşılamak için yenilenmiştir.

YouTube Küçük Resmi

Tanıtım videosu, savunma yeteneklerine sahip olmasına rağmen, birincil rolünün bir destek karakteri olduğunu gösteriyor – konsept sanat, bir gemiyi tamir ettiğini gösteriyor ve diğer yardımcı araçlar ve hatta depolama alanları ile donatılmış. Bunun oyuncu için oyun içi işlevlere veya avantajlara nasıl dönüşeceğini bilmiyoruz, ancak bir gezegen keşfediyor ve uzun mesafeler katediyorsanız yararlı bir yol arkadaşı olduğunu kanıtlayabilir.

VASCO’nun bazı arka plan resimleri, resmi tanıtım sunumu ayrıca üzerlerinde tarihler var, bu da VASCO’nun oyun olaylarından en az 20 yıldır önce olduğunu gösteriyor.

PC için Oyun Geçişi PC için Oyun Geçişi PC için Oyun Geçişi Microsoft $9.99 $1 (ilk ay) Abone Network N, Microsoft ve diğer programlar aracılığıyla yapılan uygun satın alımlardan komisyon alır.

Şimdiye kadar Starfield arkadaşları hakkında bildiğimiz her şey bu. Starfield çıkış tarihini beklerken, ziyaret edebileceğimiz Starfield şehirlerinin yanı sıra yıldızlar arasında mücadele etmemiz gereken Starfield fraksiyonları hakkındaki en son haberlere göz atın.oyun-2