Birkaç söylenti, bir Google’ın bir sonraki bütçe telefonu için açılışını yapabilir, Pixel 6a ve şimdi lansmanın yaklaştığını gösteren yeni kanıtlar ortaya çıktı.
sık bahşiş veren Mukul Sharma Pixel 6a’nın üretiminin bazı Asya ülkelerinde başladığını söylüyor, bu da bir duyurunun çok uzakta olmadığının bir kanıtı.
Google, muhtemelen 11 Mayıs’ta başlayacak olan Google IO sırasında telefonu açıklayacak, ancak 28 Temmuz’a kadar satışa çıkmayabilir. Telefon, yalnızca ABD ve Japonya’da bulunan Pixel 5a’dan daha geniş bir sürüm alabilir. .
Pixel 6a’nın Pixel 6’nın tasarımını yeniden kullanması bekleniyor, yani yatay bir kamera çubuğu ve ortalanmış delikli bir oyuk bekleyebiliriz. Telefonun 6,2 inç ekrana ve daha küçük bir ekrana sahip olması bekleniyor. Pixel 6’dan daha genel boyutlar.
Yakışıklı muhtemelen önceki modelin 12.2MP birincil kamerasını elinde tutacak, ancak Pixel 6’nın 12MP ultra geniş modülünün yanı sıra 8MP selfie snapper’ını da alabilir. Bu onun haline gelmesine yardımcı olabilir yılın en iyi bütçe kameralı telefonu.
Telefonun, iddiaya göre Pixel 6 ve 6 Pro ile aynı şirket içi Tensor çipi üzerinde çalışacağı ve sızdırılan kıyaslama puanları, Google’ın çipi performansı artırmak için optimize ettiğini gösteriyor. SoC muhtemelen en az 6 GB RAM ve 128 GB depolama ile eşleştirilecek.

Fiyatlandırma hala bilinmiyor ve telefonun 449 dolara perakende satış yapan Pixel 5a’dan daha pahalıya mal olup olmayacağını tahmin etmek zor çünkü Pixel 6a bir amiral gemisi çipine, yeni bir tasarıma ve daha iyi kameralara sahip olacak.

Rakip Samsung Galaxy A53’ün 449 dolara ve rakip Apple iPhone SE 3’ün 429 dolardan başladığını düşünürsek, Pixel 5a’dan daha yüksek bir başlangıç ​​fiyatı 6a’yı rekabetsiz hale getirebilir, bu nedenle Google’ın vermesi gereken bazı zor kararlar olabilir.telefon-1