tarafından yakın zamanda yapılan bir ankete göre Numeramaçoğunluk partisi olurdu Rus sponsorluğundaki birkaç siber saldırı tarafından hedef alındı cumhurbaşkanlığı kampanyası sırasında. Kremlin destekli hackerlara göre bu operasyonlar, Emmanuel Macron’un Ukrayna’ya yaptığı yardıma misilleme olarak gerçekleştirildi.

Rusya, Macron’un Ukrayna’yı desteklediği için ödeme yapmasını istiyor

24 Nisan 2022’de yeniden seçilen cumhurbaşkanının partisi, birkaç Rus siber saldırısının kurbanı oldu. 3 Mart 2022’de bilgisayar korsanları oldukça klasik bir DDOS saldırısı gerçekleştirdi: çok sayıda yanlış bağlantı sitenin barındırıldığı sunucuyu doyurdu. Rus bilgisayar korsanları, kanal da dahil olmak üzere Telegram’daki başarılarıyla övünmek için hızlı davrandılar “Rusya’nın Siber Ordusu”. Bu siber saldırının, Cumhurbaşkanı Macron’un Ukrayna’ya verdiği desteği ödetmek için yapıldığına şüphe yok.

aynı kategoride

Ukrayna bayrağı.

Rusya, Ukrayna’nın internet altyapısını ele geçirdi

Bilgisayar korsanları kelimeyi yapıştırdı “hain” Başkan Macron’un fotoğraflarından birinde. eklediler “Bu Stingers kaltak için”. Stinger’lar karadan havaya füzelerdir. ABD tarafından gönderildi, Fransa tarafından değil. Bilgisayar korsanları yanlış hedefi mi buldu? Her ne kadar olursa olsun, bu füzelerin Rus hava kuvvetlerine karşı kendilerini kanıtlamış oldukları kabul edilmelidir. Bu teknoloji kullanılarak düzinelerce uçak imha edildi. Fransa, Milan’a yalnızca tanksavar silahları gönderdi.

Bilgisayar korsanları, ilk tur akşamı Marine Le Pen’i bile tebrik etti

Buna göre Numeramaoperasyonun Rus hükümeti tarafından resmi olarak desteklenen ve finanse edilen bir organizasyon olan Killnet grubundan Rus bilgisayar korsanları tarafından düzenlendiği iddia ediliyor. 12 Nisan 2022’de yeni DDOS saldırısı en-marche.fr web sitesine ve Emmanuel Macron’a karşı. Bilgisayar korsanları bu sefer şu mesajı yayınlar: “Emmanuel Macaroni’nin partisinin resmi sitesini kim öldürdü? Umarım cumhurbaşkanlığı seçimlerine zarar vermez.”. Bilgisayar korsanları, ilk raundun akşamı Marine Le Pen’i yazarak kalifiye olduğu için tebrik bile etmişti. “Madame Marie, Rusya ile Fransa arasında gerçek bir dostluk kurabileceğinizi umuyoruz! Güle güle NATO ».

Killnet korsanları birkaç yıldır bilgisayar saldırılarında uzmanlaşmıştır. “Kremlin’in düşmanları ilan edildi”. Nisan ayı boyunca bilgisayar sistemleri birkaç Litvanya ve Romanya havaalanları Ukrayna’ya silah sevkiyatını kolaylaştırdıkları için hedef alındı. Ancak, Ukraynalılar kendilerinin yapılmasına izin vermiyorlar. Nisan ayı başlarında Ukrayna, elektrik şebekesine ve şu anda siber güvenlik konusunda uzmanlaşmış bir Ukrayna askeri birimine yönelik büyük bir saldırıyı engelledi. rusya’ya saldırmak. Örneğin, 20 Rus sitesi 4 Mayıs’ta felç oldu.genel-16