Marvel'in Ms. Marvel filminde Kamala Khan rolünde Iman Vellani, onun güçlendirilmiş eline bakıyor.

resim: Marvel Stüdyoları

Tam bir ay kaldı Bayan Marvel Disney+’a kadar uzanıyor ve MCU’ya farklı bir gençlik havası veriyor. Şovla ilgili ayrıntılar şimdiye kadar oldukça anneciydi, ancak yeni bir promosyon bize ne olduğuna daha iyi bir bakış sunuyor. Iman Vellani’nin Kamala Khan kendi başına yetenekli olacak mini dizi.

Çizgi romanlarda Kamala, Inhuman kraldan sonra güçlerini keşfeden birçok insandan biri olan bir Inhuman’dır. Siyah cıvata “Infinity” komik etkinliği sırasında bir Terrigen bombası patlattı. Ancak bu, Marvel Comics’in Inhumans’ı X-Men’e dönüştürme girişimi sırasındaydı, bu girişim sona erdi…iyi değil (hem çizgi romanda hem de canlı aksiyonda) ve zaman zaman Inhuman işine kendini kaptırsa da, Wolverine’in X-Men için olabileceği gibi Marvel evreninin bu kolu için gerçekten poster çocuğu değildi. Sonuç olarak, güçleri gösteri için yeniden işleniyor: Kamala’nın gizli İnsanlık dışı güçleri yok gibi görünüyor, sadece bileklerine takmak için bir çift kozmik bant buldu. Nereden ya da nereli oldukları bir muamma ama onun insanları yumruklamak için büyük bir yumruk ve vücudunu esnetme yeteneği de dahil olmak üzere enerji yapıları yaratmasına izin veriyorlar.

Çizgi romanlardaki kökenlerinden oldukça önemli bir ayrılma, özellikle erken dönemden beri, hikayesinin çoğu, bir noktada onun süper kahraman idolü Kaptan Marvel’e dönüşmesiyle ortaya çıkan kimliği etrafında dönüyordu. Yine de Inhumans, MCU’da henüz resmi bir kapasitede görünmedi ve öngörülebilir bir gelecek için bu şekilde kalacak gibi görünüyor. Tüm bunların MCU Kamala için ne anlama geldiği ve nasıl sonuç verdiği, öğrenmek için beklememiz gereken bir şey, ancak kesinlikle şovun en büyük konuşma noktalarından biri olacak.

Kamala’nın güçlerine dair kısa bakışların ötesinde, en iyi arkadaşı Bruno (Matt Lintz) ve annesi Muneeba Khan (Zenobia Shroff) gibi ailesi ve arkadaşlarından biraz daha fazlasını görüyoruz. Rol aldığı kanunsuz Red Dagger’da mücadeleye katılan başka bir genç kahramanın küçük bir alayı bile var. Badlands’e Aramis Şövalyesi. Tüm bu karakterlerin Kamala’nın hayatına nasıl uyduğu ve büyük ekrana çıkmadan önce ona nasıl yardımcı olacakları, ne zaman Kamala’ya yardım edecekleri daha da netleşecek. Bayan Marvel 8 Haziran’da Disney+’a geliyor.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları sürümler, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.genel-7