Jeremy Robinson'ın bilim kurgu romanı Project 731'in iki Kaiju'nun savaştığını gösteren kapağı.

resim: En Yeni Medya

Son birkaç yıl bize şu şekillerde sağlam bir kaiju eğlencesi sundu: ultraman, sayısız Godzilla Japonya ve ABD’den projeler ve 8 Numaralı Kaiju. İster iklim değişikliği için metaforlar, ister insanların birbirlerine uyguladıkları vahşet olsun, isterse sadece koca kıçlı canavarlar olsun, kaiju’nun yoğun nüfuslu şehirleri mahvetmesini izlemek henüz yaşlanmadı. Ve yakında, bu muazzam, apokaliptik eğlenceye yeni bir TV şovu katılacak.

Son tarih Jeremy Robinson’ın 2012 bilimkurgu romanını bildiriyor, Proje Nemesis, Sony TV’nin kendi TV uyarlamasını almaya hazırlanıyor ve hızlı ve Öfkeli stüdyo Orijinal Film. Kitapta, kaiju Nemesis intikam tanrıçasına hizmet ediyor ve işkence görenler için acımasız, şehri yok eden adaleti arıyor. DNA’sı yakın zamanda öldürülen Maigo adındaki bir kızla birleşince, Nemesis elinden gelenin en iyisini yapar ve kızın katilini bulmak için Maine’den Boston’a doğru yola koyulur. Takiplerini takip eden John Hudson adlı bir DHS ajansı, şimdi ajansın paranormal bölümünün başında olduğu için haklı.

Bir TV şovu için yeterince eğlenceli bir öncül gibi görünüyor, çünkü hiç kimse gerçekten dedektif olarak dev bir canavarı içeren bir cinayet gizemi yapmadı. önceki. (Varsa, lütfen bana bildirin!) Ve kitabın hayranları hemfikir görünüyor, çünkü Nemesis Projesi “The Nemesis Saga” adlı kendi dizisini üretmeye devam etti. Altı kitaplık dizi, olaylarını uyarlayan bir komik mini dizi üretti ve bir noktada, bir video oyunu bile vardı. düşman denilen canavarlar Devasa Kaiju Savaşı Kickstarter’da kitle fonlaması yapıldı ve eski tarzdaki bir dövüş oyunu olarak tasarlandı. Godzilla PS2 ve Xbox günlerinde Pipeworks’ten dövüş oyunları. Ne yazık ki, oyun yayınlanmadı ve sonunda 2017’de kapatıldı.

Şu anda, amaçlanan bir platform veya çıkış tarihi Nemesis Projesi henüz açığa çıkmadı. Yürütücü yapımcı ve yönetmen olarak hizmet veren Chad Stahelski, en iyi bilinen filmidir. John Wick franchise, en nihai yaylalı yeniden yapmakve Sucker Punch’ın yaklaşan film uyarlaması Tsushima’nın Hayaleti. Bir basın açıklamasında Stahelski, Robinson’ın serisini hayata geçirmenin heyecanını dile getirdi ve okuduğu anda kitaba kapıldı. “Bu harika kitap serisi, tür hakkında sevdiğim her şeye sahip” dedi. “Dövüş sanatları, aksiyon, harika karakterler ve tabii ki Kaiju var!”


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları sürümler, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.genel-7