Igor Wallossek tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre, Intel’in Arc Alchemist masaüstü grafik kartlarının piyasaya sürülmesi ertelenebilir. Igor’un Laboratuvarı teknoloji sitesi. Birden fazla kaynak Wallossek ile temasa geçti ve hepsi bu masaüstü GPU’larının gecikeceği konusunda hemfikir, ancak ne kadar geç olacağı açıkça tanımlanmadı, sürüm penceresinin artık Temmuz ayının başından Ağustos ayının sonuna kadar düşmesi bekleniyor.

Intel’in Arc Alchemist masaüstü grafik kartlarının piyasaya sürülmesiyle ilgili resmi görüşü, kartların 2022’nin ikinci çeyreğinde piyasaya sürülmeye başlanacağı yönündedir. Ancak, artık kesin olarak 2. çeyreğe girmiş bulunuyoruz ve 3. Çeyrek Temmuz başında başlıyor. Bu yüzden Temmuz başında sert bir fırlatma biraz geç olabilir, ancak Ağustos sonu oldukça ciddi bir gecikmedir.

Dün, Intel’in bir Arc GPU sürücü güncellemesi sunmak için kendi belirlediği son tarihi kaçırdığını bildirdik. Gelecek donanım sürüm gecikmelerinin bir belirtisi olabilir. Wallossek, haber gönderisinin gövdesinde, kaynaklarından bazılarının “tercih edilen testçiler” olduğunu belirtiyor gibi görünüyor. Daha geniş teknoloji topluluğunun Intel’in yazılım güncellemesi teslim planında bir gecikme fark ettiğini varsayalım. Bu durumda, profesyonel test topluluğu, bu raporla ilgili olabilecek bu tür gecikmeler konusunda oldukça hüsrana uğrayacaktır.

Yaz başı mı yoksa yaz sonu mu? (Resim kredisi: Intel)

Igor’s Lab, lanse edilen başlatma/bırakma gecikmelerinin arkasında yazılım ve sürücü sorunlarının yattığını düşünüyor. Wallossek, Intel Arc masaüstü donanımının, bellenimin, son saat hızlarının vb. artık tamamlandığını düşünüyor. Yine bu bilgi, içeriden test yapanlardan geliyor gibi görünüyor.genel-21