Kaynak: Windows Merkezi

Roccat benim için geçmişten bir patlama. Yerel bir Counter-Strike: Source LAN turnuvasına ilk katıldığımda, üzerinde kedi logosu bulunan ürünler ödül olarak sunuldu. Üçüncülük için Roccat bilekliklerini kazandık. Ekipmanlarını tekrar masamın etrafında bulundurmak, genç günlerimden bazı şirketlerin bu tür bir kalıcı güce sahip olduğunu bilmek beni sıcak ve bulanık hissettiriyor.

Modern günde, Alman şirketi ünlü Turtle Beach şemsiyesi altında ve en son teklifi olarak Burst Pro Air ile oyun çevre birimlerine yeniden hayat veriyor. Gösterişli RGB aydınlatma ve süper hafif yapıya sahip çok yönlü bir kablosuz oyun faresidir, ancak aralığın geri kalanı ve rakipleriyle nasıl karşılaştırılır? Roccat Burst Pro Air incelememiz için bir hafta geçirdim ve öğrendim.


Roccat Burst Pro AirRoccat Burst Pro Air

Roccat Burst Pro Air

Sonuç olarak: İşlevsel olarak kusursuz olan Roccat, tüy kadar hafif, muhteşem bir kablosuz oyun faresi yarattı. Işıkları ve düğmeleri Swarm uygulamasıyla özelleştirin ve DPI düğmesiyle anında hassasiyeti değiştirin.

İyi

  • süper hafif
  • Özelleştirilebilir RGB ışıkları
  • Zengin özelliklere sahip Swarm masaüstü uygulaması

Roccat Burst Pro Air: Fiyat ve müsaitlik

Roccat Burst Pro AirRoccat Burst Pro AirKaynak: Windows Merkezi

Burst Pro Air, resmi Roccat mağazası ve üçüncü taraf perakendeci Amazon aracılığıyla 100 ABD Doları’lık bir MSRP ile satın alınabilir. Bu kablosuz fare, her ikisi de RGB aydınlatmalı, siyah ve beyaz olmak üzere iki renge sahiptir.

Mart 2022’de piyasaya sürülen, kablosuz Kone Pro Air 130 $ ve Kain 200 AIMO 100 $ dahil olmak üzere bir dizi diğer Roccat oyun faresine katılıyor.

Roccat Burst Pro Air: Ne iyi

Roccat Burst Pro AirRoccat Burst Pro AirKaynak: Windows Merkezi

Zamanımda çok fazla fareden geçmedim, genellikle benim için çalışan bir şey buldum ve tamamen bozulana kadar ona bağlı kaldım. İyi ağırlığa sahip simetrik kablolu oyun farelerini tercih ettiğimi fark ederek kablolu fareden kablosuza geçiş uzun yıllar aldı. Roccat daha önce Kone XP incelememde beni şaşırttı, RGB aydınlatması ve kaldırabildiğiniz kadar çok düğme ile doldurulmuş sağ elini kullanan bir kablolu fare, ancak çok hafif olduğu ve kablosuna asıldığı için bazı iyiliklerini kaybetti.

Burst Pro Air, 104g yerine 81g ile kablolu Kone XP’den daha hafiftir, ancak kablosuzdur, yani bu model bu kadar hassas bir yapıya daha uygun olacak mı? Cevap evet, sözüm, bu fare harika. Kutudan ilk kaldırdığımda, hacminin olmadığı konusunda biraz endişe duydum, ancak bir hafta kullandıktan sonra, daha ağır bir fare kullanmaya alıştığım açık. Şimdi, AA pille çalışan varyantları bir kenara bırakarak ve 100 saatlik ömrüyle bu USB-C şarj edilebilir yedeği sevdim.

roccat sürüsüroccat sürüsüKaynak: Windows Merkezi

Roccat’ın diğer RGB fareleri gibi, onların Swarm yazılımı da ışıkları kontrol etmenin ve beklediğiniz diğer her şeyi ayarlamanın merkezidir. Burst Pro Air’in farenin çatısında özel bir DPI değiştirme düğmesi vardır, ancak istediğiniz herhangi bir düğmeyi yeniden atayabileceğiniz için bunun için kullanılması gerekmez. Pek çok insanın, atış oyunlarında yakın ve uzun mesafeli dövüşler arasında geçiş yapmak için mükemmel olan hızlı değişen DPI işlevinden kurtulmak istediğini hayal edemiyorum, ancak seçeneklerin olması güzel. Her bir DPI seviyesinin hassasiyetini ve kaç tane kullandığını, maksimum beşe kadar seçebilirsiniz.

RGB ışıkları Kone XP kadar yoğun olmayabilir, ancak yine de görsel bir zevktir. Burst Pro Air, Roccat’ın ürettiği en renkli ikinci faredir ve fantastik Swarm masaüstü uygulaması tarafından kontrol edilen başka bir özelliktir. AIMO akıllı aydınlatma sisteminin tıklamalara ve kaydırmalara tepki vermesinin yanı sıra ne yapması gerektiği konusunda hala biraz karanlıktayım, ancak bu güzel. Çok dikkat dağıtmadan gökkuşağında yavaşça dönen dalga işlevini kullanmayı tercih ederim. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda mod var ve inanılmaz derecede canlı bir fare. RGB seven oyuncular, bu tüy kadar hafif güzelliğe masalarında sahip olmaya bayılacaklar.

Roccat Burst Pro AirRoccat Burst Pro AirKaynak: Windows Merkezi

Diğer birçok Roccat faresiyle aynı Titan optik anahtarları burada bulunur ve çıkarılabilir USB-C kablosu süper hafif ama dayanıklı Phantom Flex malzemesini kullanır. Pil, 10 dakikadan biraz fazla bir sürede beş saatlik kullanıma yetecek kadar şarj olduğundan, kabloya neredeyse hiç ihtiyacınız olmayacak. Titan anahtarlarının Kone XP’de biraz daha zayıf olduğunu hissetmiştim, ancak Burst Pro Air’in aynı sorunları gösterdiğine dair bir kanıt yok. Belki de simetrik tasarımın bir sonucudur, ancak tıklamalar derin ve duyarlı hissettiriyor ve bu sefer hiçbir şikayetim yok. Fare tekerleği, her dönüşte etkileyici bir tıkanıklık hissi uyandırdı ve menülerde aşırı kaydırma belirtisi göstermedi.

USB dongle için Burst Pro Air’in altında kullanışlı bir saklama bölmesi ve taşınabilir cihazlar ve dizüstü bilgisayarlar için mükemmel olan 2,4 GHz ile Bluetooth arasında bir geçiş vardır. Masamın etrafında zahmetsizce gezinmek ve beni hafif bir fare fanına dönüştürmek tam bir keyif. Giriş gecikmesini azaltan NVIDIA Reflex desteğinin dahil edilmesiyle oyunculara çekiciliği tamamlanmıştır. Bunu 19.000 DPI Owl-Eye sensörüyle birleştirin ve yüksek kaliteli bir fare oluşturmak için ne gerektiğini anladığı için Roccat’ın rekabetçi oyun sahnesinde neden dalgalar yarattığını görmek çok açık.

Roccat Burst Pro Air: ne iyi değil

Roccat Burst Pro AirRoccat Burst Pro AirKaynak: Windows Merkezi

Sadece fiyat etiketi biraz yüksek hissederek, hiç sunmayan bir fare için olumsuz noktaları ifade etmek zor. Daha ucuza temin edilebilen diğer fareler, bugün hala mevcut olan en iyi oyun faremiz olan Razer Viper 8KHz de dahil olmak üzere Burst Pro Air ile eşleşebilir veya ondan daha iyi performans gösterebilirse bu zordur. Bu kusursuz fare ile rekabete karşı değere inmek benim için tek çekişme noktası ve yine de gönülden istediğim fiyata tavsiye ediyorum.

Hala yürürlükte olan Roccat ayrıntılı adlandırma sistemi gibi önemsiz dezavantajlar var. AIMO RGB aydınlatma bölgeleri, davranışınıza organik olarak tepki verdiğini ve doğadan ilham alan senaryolar sunduğunu iddia ediyor. Belki bir şeyleri tıkladığımda ışıkların yanıp sönmesi anlamına gelmeseydi, muhtemelen daha çok etkilenirdim. Bu, oyun çevre birimlerinin çoğunu süsleyen türden bir kelime salatasıdır ve bu fareyi 100 $ MSRP’ye satmaya çalıştığınızda, yüksek seviyeli bir reklam oyununa sahip olmanız gerekir. Neyse ki, 50g hızlandırma ile 400 IPS sensörü gibi somut gerçekler hala mevcut, bu yüzden eminim ki Roccat iyi olacak.

Roccat Burst Pro Air: Yarışma

Roccat Burst Pro AirRoccat Burst Pro AirKaynak: Windows Merkezi

Bu fare için tek olumsuz nokta, görünüşte yüksek maliyeti olabilirse, bu fiyat aralığında rekabete karşı nasıl bir performans sergiliyor? Logitech G Pro Wireless incelememizde, Burst Pro Air’de bulunandan daha iyi performans gösteren donanımı ve her iki fareyi de benzer bir fiyata perakende satışını tamamladık. Bu aralıktaki diğer farelerle karşılaştırmak ve ikna olup olmadığınızı görmek gerekiyor.

Kategori Roccat Burst Pro Air Razer Viper 8KHz Logitech G Pro Kablosuz
MSRP 100$ 80 dolar 130 $
Anahtarlar Titan optik
100m tıklama
Razer Optik Gen 2
70m tıklama
Omron D2FC-FK
50m tıklama
sensör baykuş-göz
19.000 DPI
Razer Odak+
20.000 DPI
KAHRAMAN
25.600 DPI
Hızlanma 50 gram 50 gram 40g
IPS 400 650 400
Ağırlık 81g 71g 80g

Burst Pro Air ile bonus olarak sunulan güzel RGB aydınlatma ile özellikler yakın. İlk başta yüksek görünebilir, ancak aldığınız şey için makul bir fiyat ve MSRP’de bunu tavsiye etmekte tereddüt etmiyorum.

Roccat Burst Pro Air: Satın almalısın?

Roccat Burst Pro AirRoccat Burst Pro AirKaynak: Windows Merkezi

Bunu satın almalısın, eğer …

  • Hafif fareleri tercih ediyorsun
  • Renkli RGB aydınlatmanın hayranısınız
  • Hızlı tempolu oyunlarda rekabet avantajı istiyorsunuz

Eğer bunu satın almamalısın…

  • Çok yönlü farelerden rahatsızsınız

Roccat, bu tüy kadar hafif kablosuz fare ile önemli olan her yönden beni etkiledi. Orada daha da hafif seçenekler olabilir, ancak özellik seti, istenen fiyat için burada istiflenmiştir. Kablolu veya kablolu, özelleştirilebilir bir RGB oyun faresi arıyorsanız, Burst Pro Air’de her şey var.

5
5 üzerinden


İstenen fiyat için kesinlikle harika bir paket olan Burst Pro Air, elde hafif ve oyun içinde ölümcül. Güzel RGB ışıklarını kişiselleştirmek, yeni komutlar atamak ve en iyi oyun farelerinden birinin tam potansiyeliyle keyfini çıkarmak için Roccat Swarm yazılımını kullanın.

DPI değiştirici ve yan düğmeler, hızlı tepki veren Titan anahtarları ve tıknaz kaydırma tekerleğinin yanı sıra hızlı aksiyon için mükemmeldir. USB-C üzerinden hızlı şarj ve uzun pil ömrü, övgüler listesine ekleniyor ve şimdiye kadar kullandığım en iyi farelerden biri olmasını sağlıyor.


Roccat Burst Pro AirRoccat Burst Pro Air

Roccat Burst Pro Air

Sonuç olarak: İstenen fiyata değer, Burst Pro Air, hızlı aksiyon sırasında size rekabet avantajı sağlayacak güzel ve özelleştirilebilir bir kablosuz oyun faresidir. Hafif ve duyarlı, fiyat aralığındaki en iyilerden biri.

Bağlantılarımızı kullanarak satın alımlar için bir komisyon kazanabiliriz. Daha fazla bilgi edin.genel-20