Doctor Strange 2'nin, filmin ana kadrosunun çoğunu içeren tanıtım afişi.

resim: Marvel Stüdyoları

Sonunda geldi. Sonrasında sayısız gecikme, şifreli römorklarve kimin ortaya çıkıp çıkamayacağına dair birçok alay, Deliliğin Çoklu Evreninde Doktor Strange bu hafta sonu sinemalara geldi. MCU filmlerinde sıklıkla olduğu gibi bir ton para kazandıracak ve bazı noktalarda eksik bulanlar olsa da incelemeler genel olarak olumlu.

Spoiler olmayan terimlerle, oldukça iyi olduğunu düşündüm! Altyazısına tam olarak uymuyor, diğer çoklu evrenlerin o kısa flaşı dışında (gelecekte bir boya evreni dürüst olmak gerekirse görmek harika olurdu), ancak elde ettiğimiz şey oldukça büyüleyici ve görünüşe göre yönetmen Sam Raimi korku bayrağını dalgalandırması için daha gevşek bir tasma verildi. Buna makul bir şekilde MCU’nun ilk dehşeti diyip adlandırmamak kişisel zevkinize kalmış, ancak kesinlikle biraz eğlenmeye ve MCU’nun şu ana kadar şiddetle yapmasına izin verilenlerin sınırlarını zorlamaya çalışıyordu. Bunu gören küçük bir çocuk olsaydım, bu şeylerden bazıları beni fena halde korkuturdu.

Şimdi, filmi izlemediyseniz, daha fazla ileri gitmemek en iyisi.

Yeni Bir Evren Bulduk, Bu Doktor Strange 2 Spoiler Bölgesi başlıklı makale için resim

Filme karşı en büyük şikayetim İlluminati’nin yan dolambaçlı yolu. Bir düzeyde evet, Haley Atwell, Lashana Lynch ve Anson Mount’ın Peggy Carter, Maria Rambeau ve Black Bolt olarak geri döndüğünü görmek eğlenceli. Ancak Patrick Stewart’ın Profesör X ve John Krasinski’nin Reed Richards olarak ortaya çıkması, mümkün olan en kötü şekilde inanılmaz derecede kendini tebrik etti. Filmi benim için tam bir aptal haline getirmeyen ve filmi benim için öldürmeyen tek şey, Wanda’nın hepsini büyük ölçüde oldukça korkunç şekillerde öldürmesi. Tabii, Peggy bir salak gibi düşüyor, ancak Black Bolt ve Charles’ın özellikle bazı oldukça korkunç sonları var, bu da sadece çoğunlukla daha temiz öldürmeleri (ve ayrıca Thanos’un başının kesilmesini) bilen genç izleyiciler için biraz fazla olabilir. Bu noktaya kadar olan filmler.

Bu arada, Wanda söz konusu olduğunda, MCU programının karışıklığının, aslında her ikisinden de bir yıl önce gelmesi planlanan bu filmi nasıl etkilediğini gerçekten görebilirsiniz. WandaVision ve Örümcek Adam: Eve Dönüş Yok. Temelde yine kendi şovunda yaptığı gibi aynı yaydan geçtiği argümanı, ancak daha kasvetli bir sonla tamamen geçerli. İncelememizde de söylediğimiz gibi Elizabeth Olsen, kesinlikle bu filmlerin üst kademelerinde, gerçekten çok iyi bir kötü adam performansı veriyor. Ama aynı zamanda, film onun için kurdukları her şeyi tam olarak keşfetmekle ilgilenmiyormuş gibi geliyor, ki bu bir utanç. WandaVision anne olmanın ötesinde kendi içselliğiyle ilgilenen bir senaryo ile gerçekten neler yapabileceğini gösterdi.

Ama benden bu kadar, şimdi zamanı sizin hakkında düşünceler Doktor Garip 2. İster parçalara ayırın ister nefret edin, aşağıdaki yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirin.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları sürümler, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.genel-7