Haziran 2016 ile Aralık 2021 arasında, iş e-postası ele geçirme (BEC) saldırılarının bir sonucu olarak küresel finans kurumları tarafından bildirilen toplam kayıplar 43 milyar doları aştı.

Federal Soruşturma Bürosu ve Adalet Bakanlığı, BEC saldırılarının dünya çapında hem küçük işletmelere hem de büyük şirketlere verdiği zararın altını çizen ortak bir duyuru yayınladı. Ajanslar ayrıca bildirilen kayıpların son aylarda arttığı konusunda uyardı: Ajanslar, Temmuz 2019 ile Aralık 2021 arasında dünya çapında BEC saldırılarına yönelik kayıpların %65 arttığını belirtti.

Bu artış kısmen, daha fazla işyerinin ve bireyin sanal olarak rutin iş yapmasına neden olan COVID-19 salgını sırasında normal iş uygulamalarına getirilen kısıtlamalara bağlanabilir.”

Bir başka kayda değer BEC, kolluk kuvvetini değiştirdi BEC siber suçlarında kripto para kullanımında bir artış olduğu kaydedildi. Bu kayıplar tek başına 2021 yılına kadar toplam 40 milyon dolardan fazla zarara ulaştı ve açıklamaya göre artmaya devam etmesi bekleniyor.

En son siber güvenlik tehditlerini, yeni keşfedilen güvenlik açıklarını, veri ihlali bilgilerini ve ortaya çıkan trendleri takip edin. E-posta gelen kutunuza günlük veya haftalık olarak teslim edilir.

Abonesiber-1