ASUS ve Noctua geçmişte grafik kartları konusunda işbirliği yaptılar ve yakında yeni bir GeForce RTX 3080 özel modelini piyasaya sürecekler. Web sitesindeki son fotoğraflar VideoCardz iki şirketin de oluşturmak için birlikte çalıştığı önceki GeForce RTX 3070 serisi karta çok yakın görünüyor. Sağlanan resimlerden, bileşende çok az değişiklik var.

Noctua ve ASUS, Dört Yuvalı Soğutma Tasarımında GeForce RTX 3080 OC Sunmak İçin Bir Kez Daha Bir Araya Geldi

Geçen yıl ASUS ve Noctua, Noctua’nın olağanüstü soğutma teknolojisine sahip bir grafik kartı yapmak için güçlerini birleştirdi. Tasarıma dayalı kart, NVIDIA’nın GeForce RTX 3070’iydi. Kullanıcılar, ASUS’un birkaç aydır hiçbir bilgi yayınlamadığı için serinin değiştirileceğinden endişeliydi. Şimdi ikisi ortak akıllarını bir araya getirerek 10 GB bellek sunan Noctua ASUS RTX 3080 grafik kartını sunuyor. Kart, GA102 SKU’sunu temel alıyor ancak ilginç bir şekilde, neredeyse beş ay önce piyasaya sürülen modelde olduğu gibi 12 GB yerine yalnızca 10 GB sağlıyor.

AMD Radeon RX 6950XT, Navi 21 KXTX GPU’yu Samsung ve Hynix ile Donatır 18 Gbps Bellek Desteği, 400W TBP’ye Kadar

ASUS ve Noctua, dört yuvalı soğutmalı en hızlı GeForce RTX 3080 Noctua sürümü grafik kartını hazırlıyor. (Resim Kredisi: Videocardz)

Yeni ASUS GeForce RTX 3080 10GB OC grafik kartı, iyi bilinen kahverengi Noctua fan tasarımı, kartta iki tane ve dört yuvalı soğutma teknolojisi sunuyor. RTX 3070 ve 3080 modelleri aynı boyutta görünür ve benzer bir biçime sahiptir. İki kart arasındaki en önemli değişiklik, daha büyük GPU’ya uyacak şekilde değiştirilmiş soğutucudur.

Kart ayrıca, kartı süslemek için iki adet sekiz pimli bağlantı, üç adet DisplayPort 1.4 bağlantısı ve iki adet HDMI 2.1 bağlantısı sağlar. Kart yapısı, ASUS’un da tasarladığı RTX 3080 TUF kartından alınmış gibi görünüyor. Ancak, Noctua estetiğinin daha fazlasını korur.

ASUS GeForce RTX 3080 Noctua OC Edition Grafik Kartı (Resim Kredisi: Videocardz):

Önceki ASUS ve Noctua GeForce RTX 3070 grafik kartı, Ampere akışlı çoklu işlemciler, ikinci nesil RT çekirdekleri, üçüncü nesil Tensör Çekirdekleri ve Noctua’dan özel yapım bir soğutucu, iki Noctua NF-A12x25 PWM fan, çift BIOS anahtarı ve 0db sunuyordu. teknoloji.

ASUS ve Noctua’nın yeni grafik kartı, önceki RTX 3070 Noctua tabanlı ASUS grafik kartına göre 214 $’lık bir artışla şu anda yaklaşık 1.214 $ fiyatla listeleniyor. Henüz kart için herhangi bir teknik özellik veya çıkış tarihi yok. Şu anda, sağlayabilecekleri daha fazla bilgi hakkında ASUS’tan haber bekliyoruz.genel-17