Dünyanın en büyük anakart üreticisi ve genel olarak dünyanın en büyük PC donanımı üreticilerinden biri olan Asus, mütevazı fare altlıklarından geniş formatlı ekranlara kadar neredeyse akla gelebilecek her şeyi sağlıyor. Ancak Asus’un portföyünde eksik olan birkaç şey var; bunların arasında katı hal sürücüleri vardır. Ancak şirket bu boşluğu çok yakında dolduracak gibi görünüyor.

Şirket, üzerinde ROG Strix SQ7 sürücüsü ile bir teaser yayınladı. Tayvanlı Facebook sayfası Cumartesi günü, yaklaşmakta olan Computex 2022 fuarından sadece haftalar önce. ROG Strix SQ7 bugün en iyi SSD’lerle rekabet edecek.

Teaser, ürünün ayrıntılı teknik özelliklerinden bahsetmiyor, sadece bunun PCIe 4.0 x4 arabirimli 1 TB M.2-2280 sürücü olduğunu ve ‘yakında’ geleceğini söylüyor. Ek olarak sürücü, masaüstü bilgisayarlara, dizüstü bilgisayarlara ve potansiyel olarak Sony’nin en yeni PlayStation 5 konsoluna sığacak basit bir grafen ısı yayıcı ile birlikte gelir.

(İmaj kredisi: Asus/Facebook)

Oldukça basit grafen ısı yayıcı, hiçbir şeyin göstergesi değildir. Mütevazı bir orta sınıf anahtar teslimi SSD çözümünü veya tescilli bir denetleyici ve bellenime sahip özel bir yüksek performanslı sürücüyü gizleyebilir (örneğin, Samsung’un sınıfının en iyisi 980 Pro istemci SSD’si bir grafen ısı yayıcı ile birlikte gelir). Bunun Asus’un dahili SSD’lere ilk girişi olduğu göz önüne alındığında, şirketin Asus ROG markasını haklı çıkarmak için bazı özelleştirmelerle birlikte anahtar teslim bir çözüm kullandığını varsaymanın makul olduğuna inanıyoruz. Bu arada, 1 TB kapasite, Asus’un oyun SSD pazarının tatlı noktasına hitap etmek istediğini gösteriyor.genel-21