Ameliyathanede önlük ve KKD giymiş dört kişi duruyor.  Biri bir kalp organını tutuyor.

Domuzları enfekte eden bir virüsün kanıtı, deneysel bir nakil ameliyatında genetiği değiştirilmiş bir domuz kalbinin alıcısı olan David Bennet Sr.’nin vücudunda bulundu. Bennet öldü Mart ayında 57 yaşında, son çare operasyonundan iki ay sonra, türünün ilk örneği hiç gerçekleştirildi.

Şimdi, cerrahı ve diğerleri, domuz sitomegalovirüsünün muhtemelen bir rol oynadığını düşünüyor. aslen raporlama MIT Teknoloji İncelemesi. için etkileri olan karışık bir bulgudur. çapraz türlerin geleceği ksenotransplantasyon adı verilen nakiller. Bir yandan, enfekte olmuş bir organı nakletmekten kolayca kaçınılmalıydı ve zaten dolu bir prosedür hakkında daha fazla etik kaygıya yol açıyordu. Ancak virüs olmadan Bennet’in yeni kalbiyle daha da uzun süre hayatta kalması da mümkün.

Başlangıçta, 7 Ocak’ta gerçekleştirilen nakil başarılı görünüyordu. Kalp güçlü bir şekilde atıyordu ve Bennet ilk ayda ve sonrasında iyileşiyor gibiydi – nakil hastaları için kritik bir aşama. Ancak, hala hastanedeyken, Mart ayı başlarında daha da kötüye gitti. 8 Mart’ta Bennett arkadaşları ve ailesiyle birlikte öldü. Bennet’in ölümünün ardından bir hastane sözcüsü, “Ölüm anında tespit edilen bariz bir neden yoktu” dedi. buna göre New York Times.

Ama sırasında web semineri Nisan ayı sonlarında Bennet’in cerrahı Bartley Griffith daha fazla bilgi sundu. Tıbbi ekibin ameliyattan 20 gün sonra Bennet’in sisteminde domuz sitomegalovirüsü kanıtı bulduğunu, ancak tespit edilen seviyelerin çok düşük olması nedeniyle (ve domuzun virüssüz olduğu garanti edildi) doktorların başlangıçta bunun bir virüs olabileceğini düşündüklerini açıkladı. test hatası. Haftalar sonra, ölüm sonrası domuz kalbinden alınan biyopsi, organın muhtemelen enfeksiyon nedeniyle hasar gördüğünü gösterdi, MIT Technology Review bildirdi.

MIT Technology Review’a Griffith, “Neden öldüğünü öğrenmeye başlıyoruz” dedi. “[The virus] belki de tüm bunları başlatan aktördü ya da aktör olabilir.”

Web semineri sırasında daha ayrıntılı bir açıklamada, Griffith, küçük başlayan enfeksiyonun büyük bir şişmeye neden olduğunu söyledi. “Kişisel olarak, iltihap patlamasına tepki olarak kılcal damar sızıntısı geliştirdiğinden ve kalbini ödemle doldurduğundan, ödemin fibrotik dokuya dönüştüğünden ve şiddetli ve geri dönüşü olmayan diyastolik kalp yetmezliğine girdiğinden şüpheleniyorum” dedi.

Domuz sitomegalovirüsü insan hücrelerini enfekte edemese de, kalbin kendisinde komplikasyonlara neden olmuş ve türler arası nakilde görülen bir sendroma benzer şekilde Bennet’te tehlikeli bir bağışıklık tepkisini tetiklemiş olabilir. babunlar üzerinde yapılan deneyler MIT Teknoloji İncelemesine göre enfekte domuz kalpleri ile. Nakil hastaları, vücutlarının donör organları reddetmesini önlemek için immünosupresan ilaçlara güvenir, ancak sonuç olarak enfeksiyonlar belirli bir tehdit oluşturur ve tedavi edilmesi zordur.

Kalp, organ nakli sağlamak amacıyla özel olarak modifiye edilmiş bir domuzdan geldi. Revivicor şirketi tarafından yetiştirilen domuz, 10 farklı gen düzenlemesiçoğu vardı önlemek amaçlı insan bağışıklık sisteminin domuzların organlarına saldırması. Ancak domuzun da virüssüz olması gerekiyordu. Kalbi çıkarmadan önce, domuz bir burun sürüntüsü ile aktif virüsler için kontrol edildi, ancak domuz sitomegalovirüsü ve diğer hastalıklar, gizli enfeksiyonlar olarak vücudun daha derinlerinde uykuda kalabilir.

MIT Teknoloji İncelemesinden:

New York Üniversitesi’nde biyoetikçi olan Arthur Caplan, “Bu büyük bir kırmızı bayrak” diyor. Doktorlar enfeksiyonu önleyemez veya kontrol edemezse, “o zaman bu tür deneyleri haklı çıkarmak zordur.” Caplan, Bennett hayata tutunduğu ve katılımını onaylayıp sona erdirme yeteneği net olmadığı için riskli prosedürün uygun olup olmadığı konusunda endişeleri olduğunu söyledi.

Ancak, insan kalbi almaya uygun görülmeyen ve nakilden önce çok hasta olan Bennet için ameliyat son çareydi. Ocak ayına göre, ya ameliyat edildi ya da kalp hastalığından kesin ölümle karşı karşıya kaldı. basın bülteniameliyatın yapıldığı Maryland Üniversitesi hastanesinden.

Almanya’daki Hür Berlin Üniversitesi’nde babun araştırmasını yöneten bir virolog olan Joachim Denner, MIT Technology Review’a Bennett’in kötü sağlığının muhtemelen ölümünde başka bir faktör olduğunu söyledi. “Bu hasta çok, çok, çok hastaydı. Bunu unutmayın” dedi. “Belki virüs katkıda bulundu, ancak tek sebep bu değildi.”genel-7