DALLAS, 5 Mayıs 2022

https://about.att.com/story/2022/sase-cisco-meraki.html

Haberler ne?

AT&T*, neredeyse her büyüklükteki ve sektördeki işletmeye güçlü bir ağ iletişimi ve güvenlik teklifi sunmak için tasarlanan Cisco Meraki ile AT&T SASE’yi tanıtıyor. Bu yeni yönetilen hizmet, kuruluşların ağ performansını iyileştirmesine, esnek erişim sağlamasına ve hassas verileri savunmasına yardımcı olur. Hizmet ayrıca yetkisiz kullanım ve kayıplara karşı korumaya yardımcı olur. Bunu, iş büyümesi, konum genişlemesi ve stratejideki değişiklikler nedeniyle ağ ortamları geliştikçe müşteriler için esneklik sağlarken yapar.

Bu neden önemli?

Güvenilir, yüksek performanslı bağlantı ihtiyacı hiç bu kadar büyük olmamıştı. Hibrit çalışma ortamlarının büyümesi, kuruluşların insanları, yerleri ve cihazları birbirine bağladığı ve kullanıcıların neredeyse her zaman, neredeyse her yerden bağlantı kurmasına ve işbirliği yapmasına olanak tanıdığı anlamına gelir.

Kuruluşlar ayrıca güvenlik kameralarından tıbbi cihazlara ve üretim ekipmanlarına kadar verimliliği artırmak için çok çeşitli Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazlarına güveniyor. Bu bağlantı patlaması, özellikle karmaşık kuruluşlar için siber güvenlik tehditlerine hazırlanmayı ve bunları ele almayı kritik bir zorluk haline getiriyor.

Ancak küçük ve orta ölçekli işletmeler de siber suçlular için ortak hedeflerdir ve uzmanlık ve kaynak eksikliği onları özellikle savunmasız hale getirir. Aslında, KOBİ’lerin %60’ı bir siber saldırının ardından 6 ay içinde faaliyetlerini durduruyor.

AT&T SASE with Cisco Meraki, neredeyse her büyüklükteki işletmeye son derece güvenli ve güvenilir erişim sağlamak için etkili bir yol sağlamak için lider hizmetleri ve kullanıcıları kötü niyetli web tabanlı tehditlerden korumaya yardımcı olmak için bulut tabanlı güvenlik ve SD-WAN yetenekleriyle birleştirir.

Bu hizmetler arasında bulut tarafından yönetilen bir ağ çözümü için Cisco Meraki ile AT&T Business Wi-Fi; Sıfır güven ağ erişimi için Cisco ile AT&T Güvenli Uzaktan Erişim; ve güvenli internet ve bulut uygulaması erişimi için Cisco ile AT&T Secure Web Gateway.

AT&T SASE’i Cisco Meraki ile farklı kılan nedir?

AT&T SASE with Cisco Meraki, AT&T SASE portföyünü daha da genişleterek iç/dış mekan erişim noktalarını, ağ anahtarlarını, hücresel ağ geçitlerini ve tele-çalışma cihazlarını da içeren bir çözüm yaratıyor.

Yönetilen güvenlik hizmeti, hemen hemen her işletmenin, bu güvenlik düzeyine ulaşmak için tipik olarak ihtiyaç duyulan kurum içi uzmanlığa gerek kalmadan ağını bağlamasına, korumasına, yönetmesine ve ölçeklendirmesine olanak tanır. Çözümün ölçeklenebilirliği, hızla farklı veri merkezlerine ve şube konumlarına genişlemesi veya ağlarına daha fazla cihaz eklemesi gereken büyüyen işletmeler için kritik öneme sahiptir. Bu çözüm ayrıca işletmelerin hassas verilerini yetkisiz kullanım ve hırsızlığa karşı savunmasına yardımcı olur.

Müşteriler ayrıca önde gelen AT&T Yönetilen Hizmetlerine ve dağıtım, ilke tasarımı, yapılandırma ve 7/24 izleme ve destek konularında yardımcı olabilecek uzmanlarımıza erişim elde eder.

Nereden temin edebilirim?

Cisco Meraki ile AT&T SASE bugün mevcuttur. Daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin burada.

İnsanlar ne diyor?

“Ağ bağlantısı ve güvenliğinde genellikle hata payı çok azdır. Birçok işletme için bunu doğru yapacak uzmanlığa ulaşmak zordur. AT&T SASE with Cisco Meraki, uzmanlarımızı sürücü koltuğuna oturtan, büyüme odaklı işletmelere bugün ihtiyaçlarını karşılayabilecek ve ileriye doğru onlarla birlikte ölçeklenebilecek entegre bir çözüm sunan, tamamen yönetilen bir hizmettir.”- AT&T Siber Güvenlik Başkan Yardımcısı Danessa Lambdin

“Dağıtılmış konumlar arasında bulut güvenliği dağıtmak isteyen işletmeler bunu basit, ölçeklenebilir ve güvenilir bir şekilde yapabilmelidir. AT&T SASE with Cisco Meraki hizmeti, müşterilere tamamen entegre bir ağ oluşturma ve güvenlik teklifiyle SASE yolculuklarında sorunsuz bir ilerleme sağlıyor ve sonuçta kullanıcıları hem ağ içinde hem de ağ dışında internet tabanlı tehditlere karşı koruyor.” – Cisco Meraki Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Lawrence Huang

*AT&T İletişim Hakkında

Ailenin, arkadaşların ve komşuların her gün anlamlı şekillerde bağlantı kurmasına yardımcı oluyoruz. 140+ yıl önceki ilk telefon görüşmesinden mobil video akışına kadar @ATT, yaşamları iyileştirmek için yenilikler yapıyoruz. AT&T Communications, AT&T Inc.’in bir parçasıdır. (NYSE: T). Daha fazla bilgi için lütfen bizi ziyaret edin att.com.siber-1