Corona-Warn-App kullanıcılarının Apple iOS ve Google Android uygulama mağazalarından indirebilecekleri yeni bir güncelleme mevcut. 2.22 sürümüyle, diğer şeylerin yanı sıra, kendi akıllı telefonlarına sahip olmayan aile üyeleri için hızlı test profilleri oluşturulabilir.

2.21 sürümü ile Corona-Warn-App, aile üyelerinden alınan COVID test sertifikalarını yeni bir test idaresine kaydetmeyi zaten mümkün kıldı. Bu işlev, özellikle çocuklarının test sonuçlarını akıllı telefonlarına kaydetmek isteyen ebeveynler için kullanışlıdır. Cep telefonu uyumlu olmayan yaşlılar da ailelerinden dijital aşı sertifikaları ve testleri yanlarında bulundurmalarını isteyebilir. Bu, özellikle seyahat ederken ve halka açık etkinliklerde faydalı olabilir.

Profiller, Covid testlerinin daha iyi yönetilmesine yardımcı olur

Şimdi Robert Koch Enstitüsü (RKI), Deutsche Telekom ve SAP’den proje ekibi, bu yönetimi aile üyeleri için hızlı test profillerini içerecek şekilde genişletiyor. Profiller, adlar ve iletişim bilgileri gibi kişisel verilere göre farklı QR kodları biçiminde ayrıldığından, akıllı telefon sahibinin verilerinden ayrılma böylece daha da netleşir. Menüde “Test oluyor musunuz?” yeni veriler “Hızlı test profili” alanı aracılığıyla hemen kaydedilebilir. Kaydedilen tüm profiller daha sonra hızlı seçim için bir listede listelenir.

Hızlı test profilleri ile ilgili yeniliklerin yanı sıra, Corona-Warn-App Sürüm 2.22 ile detaylı olarak anlatılmayan çeşitli hata düzeltmeleri yapılıyor. Geliştiricilere göre, güncelleme 48 saat içinde kademeli olarak dağıtılacak. iOS kullanıcıları, mevcut uygulama sürümünü doğrudan App Store’dan manuel olarak indirebilir. Android akıllı telefon sahipleri, önümüzdeki bir ila iki gün içinde otomatik güncellemeyi beklemek zorunda kalacak. Corona-Warn-Uygulaması şimdi 45,2 milyondan fazla kez indirildi.genel-27