ABD Geçen Yıl Zar zor Geri Dönüştürüldü başlıklı makale için resim

Fotoğraf: OLIVIER MORIN/AFP (Getty Resimleri)

Onun nefret etmek kolay ABD’de plastik geri dönüşümen bilinçli tüketici için bile.

Bunun nedeni, plastik maddeleri çöplüklerden uzaklaştıracak döngüsel bir ekonomi olması gerektiğini düşünmediğimiz için değil. Bunun nedeni, ABD geri dönüşüm sisteminin bozuk ve karmaşık olmasıdır. Yeni bir analize göre, sahip olduğumuzdan daha az geri dönüşüm yapıyoruz.

1970’lerden beri petrol şirketleri, bilinen geri dönüşümün plastiği azaltmak için gerçek bir çözüm olmadığını boşa harcamak. Ancak, plastik için daha yüksek talep, Büyük Petrol için daha fazla kar anlamına geldiğinden, geri dönüşüm için bireysel seçimlerin önemli olduğu mesajını yoğun bir şekilde desteklediler. Şirketler hala geri dönüşümün sorunu çözebileceği yalanını plastikler kriz (Bill Nye hatta yardım ediyor), ve bizim okyanuslar doldurmaya devam et çöp ile.

Şimdi var daha fazla kanıt geri dönüşüm sistemimiz etkisiz. Bu hafta, Bennington College’da plastik kirliliğini ortadan kaldırmak için çalışan ülke çapında bir proje olan Beyond Plastics, ve çevresel kar amacı gütmeyen Last Beach Cleanup, ABD’nin zaten cılız geri dönüşüm oranı son yıllarda azaldı. Analizlerine göre, neredeyse hiç plastik atıklar geçen yıl geri dönüştürüldü.

Kuruluşlar veri topladı Ulusal Bilimler Akademisi2021’de plastik öğelerin yalnızca yaklaşık %6’sının geri dönüştürüldüğünü buldu. EPA tarafından bildirilen %8,7 2018’de. Ve bu düşük oran sadece tüketicilerin tembel olmasının bir sonucu değil: Ene zaman Biz tüm eşyalarımızı uygun kutulara koyunbu plastiğin %80’inden fazlası çöplük, yaklaşık %11 olacak yakılacak, rapor bulundu.

Beyond Plastics’in başkanı Judith Enck, Earther ile yaptığı röportajda, “Tüketicilerin kafası anlaşılır bir şekilde karıştı” dedi. “Onlar plastik ambalajı geri dönüşüm kutularına atmak için geri dönüşüm logosuna bakın. Plastiğin %90’ından fazlası asla geri dönüştürülmez.”

plastik geri dönüşümü çok zor ABD’de, kelimenin tam anlamıyla her yerde olmasına rağmen. EPA’ya göre, 2018 itibariyle, ortalama Amerikan Kullanılmış 200 pounddan fazla plastik bir yıl. Beyond Plastics’in raporuna göre bu, 1980’de yılda 60 pound kullanan ortalama bir kişiden “toplam %263 artış” anlamına geliyor.. Bu öğelerden bazıları gerçekten geri dönüştürülebilir (her ne kadar inanmaya yönlendirildiğimizden daha az): Enck, döngü okları sembolünde 1 numaralı etiketli PET plastik şişelerin, olan birkaç öğeden biridir. aslında geri dönüştürülmüş. Ama diğer birçok plastik döngüsel bir ekonomiye dönüşmeyin, onları ne kadar iyi sıralarsak ve bertaraf edersek edelim.

Last Beach Cleanup’ın kurucusu Jan Dell, The Guardian’a söyledi ülkenin plastik atıklarımızı işleyecek tesislere sahip olmadığı gerçeği. Plastiklerimizi başka ülkelere yaptırırdık, ancak bu, Çin’in 2017’de ABD’den plastik ithalatını yasaklamasının ardından değişti. Plastik atıklarımızın hacmiyle uğraşmaya hiçbir zaman hazırlıklı değildik. “Bunu yapacak fabrikalarımız yok. Aynı zamanda çok su yoğun, bu yüzden ABD’de daha fazla plastik geri dönüşüm tesisi inşa etmeyeceğiz.S.”dedi.

Enck’e göre, tek beden diye bir şey yok…tüm çözüm, ancak geçerli olan politikalar büyük plastik üreticileri sorumlu tek kullanımlık yasaklar gibi uzun bir yol kat edecek plastikler. Neyse ki bazı yerler aslında iyi hamleler yapıyor: 2021’de Maine geçti zorunlu kılan bir yasa şirketler kendi atıklarını geri dönüştürmek bu görevi geçmek yerine tüketicinin başına.

Enck, “Plastik ambalaj miktarını azaltan kitaplarla ilgili yeni yasalara ihtiyacımız var” dedi. “Bçünkü tbu şirketler kendi başlarına yeterince küçülmeyecekler, ve tüketicilere çok az seçenek kalıyor.”genel-7