Roblox kullanıcıları, Spotify Adası’ndaki farklı ritim oluşturma istasyonlarında zıplayabilirler.
gif: Spotify

Spotify iddia ediyor “meta veri deposuna girmek” “Spotify Island”ın piyasaya sürülmesiyle platforma giren ilk müzik akışı hizmeti oldu.

Spotify, 3 Mayıs’ta yayınlanan bir basın açıklamasında, “Roblox hayranları, çantalarınızı toplayın—Spotify dünyanıza giriyor” dedi. dışarı çıkın ve seslerin, görevlerin ve özel ürünlerin harikalar diyarını keşfedin.” Başka bir deyişle, mal satın alabileceğiniz bir yer.

Ada (havada asılı duran yaklaşık 7.800 aktif kullanıcı lansman gününde), Spotify’ın kullanıcıların en sevdikleri sanatçılarla tanışabileceklerini, “Grafikler”in zirvesine ulaşmak için puan toplayabileceklerini ve adanın her tarafına dağılmış olan beat istasyonlarını kullanarak kendi müziklerini yaratabileceklerini söylediği yemyeşil ve tropikal bir dijital manzaradır. dijital ses iş istasyonu Soundtrap tarafından desteklenmektedir.

Spotify Adası, görünüşe göre, Spotify’ın yıl boyunca yayınlamak istediği çok daha büyük bir temalı deneyimler takımadasının yalnızca en önemli parçası. Ana adadan, kullanıcılar farklı sanatçılar ve türler etrafında temalı diğer adalara seyahat edebilecekler. İlkbaharda daha sonra gelecek olan ilk temalı ada, oyuncuların SUNMI ve Stray Kids gibi K-pop gruplarıyla takılma şansına sahip olabileceği K-pop temalı “K-park”. Her ne demekse.

Bunun ne anlama geldiğini netleştirmesi istendiğinde, Spotify Gizmodo’ya bir e-postada şunları söyledi:

Spotify’da, kullanıcılarımız için nerede olurlarsa olsunlar ve nasıl dinlemeyi seçerlerse seçsinler karşılaşacakları deneyimler yaratmanın çok önemli olduğunu düşünüyoruz ve Spotify Island tam da bunu yapmamıza izin veriyor. Roblox’taki Spotify Adası, Spotify’ın meta evrene ilk adımını atıyor ve gelecekte Adaya daha da heyecan verici deneyimler getirmeyi dört gözle bekliyoruz.

Akış şirketi, meta veri deposuyla uğraştığını iddia ediyor, ancak kullanıcıların sınırsız birlikte çalışabilir dünyalar arasında seyahat edebildiği ve özel varlıkları yanlarına alabildiği meta veri deposu gerçekten değil bile. henüz varve bazıları bunun olduğunu iddia ediyor imkansız.

Ne olursa olsun, Roblox’un metaverse markalı platformu, son birkaç yılda büyüyen bir müzik varlığı gördü. gibi birkaç sanatçı Lil Nas X, Ortalama Maksimumve zara larsson konserler, albüm çıkarma partileri ve dans partileri düzenledi. roblox ve benzeri diğer dijital açık dünya oyunları Fortnite görünüşe göre için bir bükülme noktası müzik endüstrisinin baskını bir sanal gerçeklik formatına. Bu yöneticiler gözükmek ile gerçekten metaverse’in bir parçası olmak istiyorum, ve Spotify en son para kazanılıyor. Ama neden? Neden kimse bunlardan herhangi birini istesin ki?

Spotify Adası’ndaki kullanıcılar en sevdikleri sanatçılarla beat yapabilir ve (belki, muhtemelen, muhtemelen değil) etkileşime girebilirken, neden sadece müzik dinleyip konser videoları izleyip mesaj panolarında durmuyorlar? Ah, 7.800 aktif kullanıcı yanılmış olamaz, sanırım.genel-7