Bir PAX East uygulayıcısı, çalışırken virüse maruz kalmasının ardından COVID-19’dan öldü. 2014’ten beri oyun kongresinde çalışan Dawn Wood’un, hastalanmadan önce PAX East’ten “dünyanın zirvesinde” eve geldiği bildirildi. 30 Nisan Cumartesi günü bir gecede vefat etmiştir.

Annesi, ölümünden önce, her gün Woods’a uğradığını ve “buzlu çay ve malzemeleri” getirdiğini söylüyor. 29 Nisan Cuma günü annesi eve dönmeden önce akşam yemeğini ve postayı bıraktı. Woods ertesi gün saat 3’e kadar aramayınca annesi polisi sağlık kontrolü yapması için gönderdi. Memurlar daha sonra Woods’un cesedini keşfetti ve bir gecede vefat ettiğini belirledi.

Yapılan basın açıklamasına göre Kotaku Bir PAX temsilcisi tarafından Dawn, “sıcak ve misafirperver bir varlık ve her zaman başkalarına yardım etmek için zaman ayıran biriydi. PAX’i ve oyun oynamayı severdi, doymak bilmez bir okuyucuydu ve pişirmeyi, zanaatkarlığı ve yarattıklarını başkalarıyla paylaşmayı severdi. . Topluluğumuz onun kaybıyla harap oldu ve onu çok özleyecek.”

Tüm PAX East misafirlerinin ve çalışanlarının, etkinliğin kurallarına göre kongreye katılırken aşı kanıtlarını göstermeleri ve yüzlerini örtmeleri gerekiyordu. yönergelerBoston maske görevini düşürdü birkaç hafta önce. Bu yetkileri kaldıran şehirlerin sayısının artması nedeniyle, birçoğu sözleşmeleri “süper yayıcı” olaylar olarak eleştirdi. E3 2022 gibi bazı etkinlikler bile iptal edildi.

Woods ailesi onun ölümünün ardından bir GoFundMe sayfası cenaze masraflarını karşılamak için Wood’un bağış toplama hedefi zaten karşılanmış olsa da, bağışlar hala memnuniyetle karşılanıyor ve ailenin maruz kalabileceği ek masraflara yardımcı olmak için kullanılacak. Woods’un kız kardeşi Margrette Domingue, Woods’un kongrede “yıllardır en çok eğlendiğini” yazdığını yazdı ve GoFundMe sayfasında Woods töreninin hayatının bir kutlaması olacağını vurguladı. Ne yazık ki, Domingue’ye o zamandan beri koronavirüs teşhisi kondu ve annesi bağış toplamayı organize ederken şu anda hastaneye kaldırılıyor.Domingue ayrıca PAX East’e katıldı.oyun-1