Flört uygulaması devi Match’e yeni bir CEO geliyor. Match CEO’su ve 16 yıllık çalışanı Shar Dubey, en üst düzey yönetici pozisyonunu üstlendikten iki yıl sonra görevinden ayrılıyor. Şirket ilan edildi bugün, ilk çeyreğiyle birlikte kazançShar Dubey Match Group’tan istifa edecek ancak şirketin yönetim kurulunda kalacak ve danışman olarak hizmet vermeye devam edecek. Bernard KimZynga’nın şu anki başkanı, 31 Mayıs’tan itibaren CEO olacak ve Match’in yönetim kuruluna katılacak.

Match, haberi duyururken Kim’in 2016’dan beri Zynga’nın başkanı olduğunu ve küresel pazarlama, kullanıcı edinme, gelir, tüketici içgörüleri, veri bilimi, ürün yönetimi, birleşme ve satın almalar ve iletişim dahil olmak üzere bir dizi kilit işlevi denetlediğini söyledi. Kim ayrıca şirketin blockchain ve hypercasual oyun gibi yeni pazarlara ve ayrıca Nintendo Switch, Snapchat ve akıllı ev cihazları gibi yeni platformlara genişlemesinde etkili oldu. Ayrıca Ocak 2022’de Take-Two tarafından 12,7 milyar dolarlık satın alınması öncesinde Zynga’nın piyasa değerinin dört katına çıkmasına yardımcı oldu. Zynga’dan önce Kim, Mobil Yayıncılıktan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak EA’da yaklaşık 10 yıl geçirdi ve daha önce The Walt Disney Company’de çalıştı.

Bir flört uygulaması şirketini yönetmesi için bir mobil oyun yöneticisini getirme hareketi, özellikle Match’in işini geleneksel, tokatlamaya dayalı çöpçatanlığın ötesine ve sözde “metaverse” içine büyütmek istediği için ilginç bir seçim. Match daha önce sanal mal tabanlı bir ekonomi, gerçek zamanlı ses ve çevrimiçi flörtlerin sanal bir alanda buluşup sohbet etme yeteneği ile tamamlanmış bir flört metaverse planlarından bahsetmişti. Buna ek olarak, Match’in amiral gemisi flört uygulaması Tinder, flört ve uygulama içi sosyalleşmenin kesiştiği yerlerin sınırlarını zorlamaya yardımcı olmak amacıyla geçen sonbaharda yeni bir Tinder Keşfet bölümünde etkileşimli, sosyal deneyimler denemeye başladı. Match’in şimdiye kadarki en büyük satın alma işlemi olan ve şu anda Match, Meetic, Pairs ve POF genelinde çeşitli ürünlere güç veren HyperConnect, Match’i çevrimiçi sosyal medyaya daha fazla itiyor. Kim’in, imparatorluğunu Facebook platformunun üzerine bir sosyal oyun platformu olarak inşa eden bir şirket olan Zynga ile olan geçmişi göz önüne alındığında, yeni yönetici, Match’i yeni, etkileşimli ve sosyal alanlara genişlerken nasıl yönlendireceği konusunda görüşler sunabilir.

“Şirket güçlü bir ivme, güçlü kullanıcı katılımı ve hayatın her kesiminden milyonlarca kullanıcıya neşe getirmeye çalışan tutkulu çalışanları görmeye devam ederken, Match Group’un yetenekli ekibine böylesine önemli bir zamanda katılmaktan onur duyuyorum” dedi. Bernard Kim, yaptığı açıklamada. “Shar Dubey’in liderliğine ve Match Group’un bugün ve gelecekte dünya çapındaki her bir kişi için anlamlı bağlantılar yaratmaya yönelik güçlü misyonuna büyük bir hayranlık duyuyorum.”

Shar Dubey, “Günlük bir operasyon rolünden çekilebildiğim ve hayatımın umarım ‘geri verme’ bölümüne odaklanmak için zamana ve boşluğa sahip olduğum için ayrıcalıklı hissediyorum” dedi. “Bir yönetmen ve danışman olarak, işin sevdiğim yönlerine – ürün ve stratejiye – yakın kalma esnekliğine sahip olacağım. Şirketi emin ellerde bırakıyorum. Bernard’ın enerjisi, taze düşüncesi ve kapsamlı mobil teknoloji ve tüketici iş deneyimi, 70 yılı aşkın kurumsal bilgi ve marka CEO’larımızın ve Match Group’taki liderlerimizin kategori deneyimi ile birleştiğinde, şirketin bu sonraki aşaması için çok heyecanlıyım ve Kategori.”

Şirket Q1 bildirdi kazanç yıldan yıla %20 artışla 799 milyon dolar, üstünde Wall St. tahminleri 794 milyon $ ve işletme geliri yıllık %10 artışla 208 milyon $’a ulaştı, bu da %26’lık bir işletme marjını temsil ediyor. Tinder’ın doğrudan geliri, ödeme yapan abonelerin 10.7 milyona ulaşmasındaki %17’lik büyümenin etkisiyle önceki yıla göre %18 arttı. Tüm flört uygulaması markalarında Match’in aylık aktif kullanıcı sayısı, çeyrek sonunda 100 milyona yaklaştı. Ancak şirket, Google’ın kendi sistemi aracılığıyla ödemeleri zorunlu kılacak değişikliğinin 1 Haziran’dan itibaren tahmini 6 milyon dolarlık olumsuz etkiye yol açacağı konusunda uyardı. Maçın hisseleri, kazançların bildirilmesinden sonra %6 düştü.genel-24