Glen Canyon Barajı, Powell Gölü'nde kırmızı, çöl kayalarından oluşan bir fonda su tutuyor.

Ağustos 2019’da Lake Powell ve Glen Canyon Barajı. Su seviyesi şimdi daha da düşük. Barajın hidroelektrik pompalamasını sürdürmeye yönelik en yeni federal çabaların yalnızca önümüzdeki 12 ay için yeterli olacağı tahmin ediliyor.
Fotoğraf: Susan Montoya Bryan / AP (AP)

Salı günü, Federal hükümet ilan edildi Powell Gölü’ndeki su seviyelerini korumak ve Güneybatı için bir elektrik arzı felaketini önlemek için eşi görülmemiş adımlar atacağını söyledi.

Islah Bürosu, memba Flaming Gorge Rezervuarı’ndan Powell Gölü’ne fazladan 500.000 akrelik su bırakacak. ALake Powell’da 480.000 akre-feet su aksi takdirde Mead Gölü’ne mansap gönderilirdi geri tutulacaktır. Toplamda, Powell Gölü’ne eklenen su 483.000’den fazla Olimpiyat doldurmak için yeterli-büyüklükteki havuzlar.

Eylemler arada geliyor devam ediyor, rekor kuraklık (şiddetlendirerek iklim değişikliği) ABD’de Güneybatı. wher ikisinde de seviyeler Powell Gölü ve Mead Gölü en düşük Colorado Nehri boyunca bulunan rezervuarlar ilk kez doldurulduğundan beri.

Güvende olan milyonlarca insana içme suyu sağlamanın yanı sıra Colorado Nehri Havzası sistemiLake Powell ayrıca elektrik sağlıyor yaklaşık 5.8 milyon Batı ABD genelinde haneler ve işletmeler. Bu güç, Glen Canyon Barajı’nın hidroelektrik üretiminden geliyor.

Ama baraj sadece elektrik üretmek rezervuarın su seviyesi ise 3.490 fit veya üzerinde. Öte yandan Mead Gölü, 925 ila 950 fit arasında bir yüksekliğe kadar Hoover Barajı hidroelektrik operasyonuna güç vermeye devam edebilir. Bunu yazarken, Lake Powell’ın su seviyesi oturuyor yaklaşık 3.523 fit Deniz seviyesinden yukarıda, ve Mead Gölü yaklaşık 1.054 fit.

Lake Powell’da 480.000 dönüm su tutma kararı tarihi bir. “Bu adımı Colorado Nehri Havzasında daha önce hiç atmamıştık. Ancak bugün gördüğümüz koşullar ve ufukta gördüğümüz potansiyel risk, acil önlem almamızı gerektiriyor” dedi. Tanya Trujilloİçişleri Bakanlığı’nın su ve bilimden sorumlu sekreter yardımcısı, dün bir basın toplantısı.

Aynı zamanda, Mead Gölü ve geri kalanı için mansap etkileri olacak bir karar. Aşağı Colorado Nehri Havzası. Lake Powell bültenleri 8.23 milyon akre-feet Her yıl Mead Gölü’ne su akıyor, yani bu değişimde yaklaşık %6’lık bir azalma. Arizona, Nevada, California ve Meksika’nın bazı bölgelerindeki insanlar su için Mead Gölü’ne ve aşağı Colorado Nehri’ne güveniyorlar ve Güneybatının çoğu dır-dir zaten altında arzın korunmasına yardımcı olacak kısıtlamalar.

Salı günkü planla birlikte yeni kısıtlamalar açıklanmadı, ancak “Arizona, California ve Nevada’daki su kullanıcıları, Basin’in 2019 kuraklık acil durum planı ve 2007 ara yönergelerine uygun olarak gerekli tüm kıtlık azaltmalarını ve su tasarrufu katkılarını yapmaya devam edecekler”. dedi Trujillo.

“Bugün alınan önlemler, Glen Canyon Barajı’nda hidroelektrik üretme kabiliyetini korumaya yardımcı olmak için Powell Gölü’nde su tasarrufu sağlayacak. Barajı daha düşük seviyelerde nasıl çalıştıracağımıza dair bilgi ve stratejiler oluşturmamız için bize daha fazla zaman sağlayacaklar ve gelecekte çok yakında görebileceğimiz gibi ”diye ekledi. Powell Gölü’ndeki yaklaşık 1.000.000 dönümlük ek suyun gelecek yıl için Glen Canyon Barajı’nı çalıştırabilmesi gerektiğini belirtti.

Ancak önümüzdeki 12 ayın ötesinde, işler belirsizliğini koruyor. Trujillo, “Ortaklarımızla geliştirebileceğimiz ek işbirliği önlemlerine dayanarak, gelecek yıl göreceğimiz hidrolojiye dayalı bilinçli kararlar vereceğiz ve ileriye dönük olarak bu şekilde yöneteceğiz” dedi. “Bugün bu eylemi yapıyoruz çünkü iklimimiz değişiyor. Eylemlerimiz bundan sorumludur ve yanıt vermek için sorumlu eylemlerde bulunmak zorundayız.”

Benzer bir notta, Bureau of Reclamation bölge müdürü, Wayne Pullanbrifingde söyledi “Bu tesisleri tasarlayan ve inşa edenler, iklim değişikliğinin yol açacağı zorlukları tahmin edemezdi.”

Ve iklim değişikliğinin Batı’nın kuraklık sorununa katkıda bulunduğu kesinlikle doğru olsa daonun ayrıca doğru Powell Gölü ve Mead Gölü çöllerde uzanır. Rezervuarlar, geçmişteki bölgelerdedir. asla doğal olarak Milyonlarca insana su sağlamak için donatılmıştır. Nevada, Arizona ve Utah için temel kuru ve insan kaynaklı iklim değişikliğinin temel nedenlerini ele almazsak, gelecek daha da kuru görünüyor.genel-7