Elon Musk Salı günü yaptığı açıklamada, Twitter Inc’in sıradan kullanıcılar için her zaman ücretsiz olacağını, ancak milyarder girişimci sosyal medya platformunun erişimini “niş” ten çoğu Amerikalıya yükseltmeye çalıştığı için ticari ve hükümet kullanıcıları için küçük bir ücret talep edebileceğini söyledi.

Musk bir tweet’te “Twitter her zaman sıradan kullanıcılar için ücretsiz olacak, ancak ticari/devlet kullanıcıları için belki küçük bir maliyet olacak” dedi.

Twitter, Reuters ile iletişime geçtiğinde yorum yapmaktan kaçındı.

Tesla şefi Musk, geçen aydan bu yana Twitter’da bir dizi değişiklik önerdi. Yakın zamanda şirketi sepetine ekledikten sonra Musk, platformu yeni özelliklerle geliştirmek, güveni artırmak için algoritmaları açık kaynak yapmak, spam botları yenmek ve tüm insanların kimliğini doğrulamak istediğini söyledi.

Geçen ay, Twitter ile anlaşmaya varmadan önce bile Musk, Twitter Blue premium abonelik hizmetinde, fiyatını düşürmek de dahil olmak üzere birkaç değişiklik önerdi.

Bu haftanın başlarında Pazartesi günü New York’taki yıllık Met Gala’da Musk, Twitter’ı tweet’lerin nasıl yükseltildiği veya düşürüldüğü konusunda şeffaf hale getireceğini ve yazılımının eleştiri için herkese açık olmasını istediğini söyledi.

© Thomson Reuters 2022


En son teknoloji haberleri ve incelemeler için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: heyecan, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için sayfamıza abone olun. Youtube kanalı.

Instagram, Kullanıcıları Uygulamaya Erişmek İçin Doğum Tarihini Girmeye Zorlamaya Başlıyorgenel-8