SAN FRANCISCO, 3 Mayıs 2022 — izlenebilir yapay zekaAPI güvenlik ve gözlemlenebilirlik şirketi, bugün B Serisi finansmanda 60 milyon dolar topladığını duyurdu. Bu yeni finansman, Traceable AI’ya 450 milyon dolardan fazla değer veriyor. Bu yatırım turu, Kurumsal Girişim Ortakları (IVP) tarafından yönetildi ve diğer yatırımcılar arasında Tiger Global Management ve mevcut yatırımcılar Unusual Ventures ve BIG Labs yer alıyor. İzlenebilir yapay zeka, ürün geliştirme ve araştırma çabalarına daha fazla yatırım yaparak, satış ve pazarlama ekiplerini genişleterek ve küresel satışları genişleterek büyümenin bir sonraki aşamasını hızlandırmak için bu finansman turunu kullanmayı planlıyor.

IVP’nin genel ortağı Steve Harrick, “API güvenliği, çoğu şirket için önemli bir güvenlik ve uyumluluk sorunu haline geldi” dedi. “Traceable, API geliştirme ve testinden çalışma zamanı korumasına kadar tüm DevSecOps yazılım yaşam döngüsü boyunca kapsam sağlayan, temelde farklılaştırılmış bir çözüm sunuyor. Şirket, daha önce birlikte çalışma şansına sahip olduğumuz kanıtlanmış girişimciler Jyoti Bansal ve Sanjay Nagaraj tarafından yönetiliyor. Müşteri ihtiyaçlarını dinliyorlar ve uygun ölçekte yazılımı nasıl sunacaklarını biliyorlar.”

İzlenebilirlik, iki yıl önce AppDynamics ve Harness kurucusu Jyoti Bansal ve eski AppDynamics Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Sanjay Nagaraj tarafından başlatıldı. 20 milyon dolarlık A Serisi Temmuz 2020’de.

Bansal, “Bulut tabanlı uygulamalarda API’lerin yaygın kullanımı, önemli ölçüde daha büyük bir saldırı yüzeyine yol açarak, bu API’leri kötü amaçlı kullanım veya kötüye kullanımdan koruma zorluğunu yoğunlaştırdı” dedi. “Kötü aktörlerin bir kuruluşun verilerine erişmek için yalnızca bir API giriş noktasına ihtiyacı var. ve onarılamaz finansal, itibar ve hizmet kesintilerine neden olur.Traceable AI, bir uygulamanın iş bağlamında gerçekten nasıl çalıştığını gerçekten anlamak için makine öğrenimi ve dağıtılmış izlemenin gücünü kullanır ve bu nedenle anormallikleri tespit edebilir ve korumak için tehditleri engelleyebilir. müşteriler yeni nesil saldırılara karşı güvenli ve dirençli.”

Traceable AI, ekibin dağıtılmış izleme ve gözlemlenebilirlik konusundaki uzmanlığından yararlanarak, kurumsal düzeydeki kuruluşlar için API’leri keşfeden, yöneten ve güvenliğini sağlayan tek API güvenlik platformudur. Farklılaştırılmış yetenekleri, API keşfi, hassas veri hırsızlığı ve hesap ele geçirme, API kötüye kullanımı ve API sahtekarlığı gibi saldırıları tespit etme ve engelleme dahil olmak üzere en önemli API güvenliği kullanım durumları için kapsam sağlar.

“Bildiğimiz gibi, tüm işletmeler yazılım tarafından yönetiliyor. API’lerin günümüzde herhangi bir yazılım modelinin temel motoru olduğu göz önüne alındığında, işi korumak için onları güvence altına almamız zorunludur”, dedi Unusual Ventures’ın ortağı John Vrionis. “Traceable ekibinin bir parçası olmaktan ve işletmelerin en önemli yazılım varlıkları olan API’leri güvence altına almalarına yardımcı olmaya devam eden çabalarının bir parçası olmaktan son derece heyecanlıyız.”

İzlenebilir Yapay Zeka Kullanım Örnekleri

İzlenebilir AI, tüm API’leri keşfeden, yöneten ve kötü niyetli saldırılara karşı güvence altına alan ve tehdit avı gerçekleştirmek için zengin analizler sağlayan, API güvenlik duruşunuzla ilgili doğru kararları verebilmeniz için sektörün lider API güvenlik platformunu sağlar.

Informatica, Bullish, Digital Ocean, Zolve, Houwzer ve birçok büyük finans firması dahil olmak üzere çok çeşitli şirketler, bulutta yerel uygulamalarını güvence altına almak için Traceable AI’nın yenilikçi dağıtılmış izleme teknolojisini kullanıyor.

Informatica bulut güvenliği başkanı Pathik Patel, “Mümkün olan en kısa sürede ihlalleri tespit etmek ve bunlara yanıt vermek istiyoruz” dedi. “En önemli kısım, çevremizde ne kadar görünürlüğe sahip olduğumuzu ve temel nedenleri ne kadar çabuk bulabileceğimizi ve bu öğeleri düzeltebileceğimizi bulmaktır. İzlenebilir yapay zeka, bulut, Kubernetes veya geleneksel sanal makineleriniz olsun, herhangi bir ortamda devreye girer. Uygulamalarımızın API keşfinin bir parçası olarak nasıl davrandığını bilmek, Informatica’daki İzlenebilir Yapay Zeka ekibinin kazancını yarattı.”

“İşletmeler artık API odaklı ve iş mantığının kötüye kullanılmasına ve Log4Shell/Spring4shell gibi genel güvenlik açıklarına karşı giderek daha hassas hale geliyor. API’leri, üretim ve üretim öncesi ortamlarını anlayarak ortamlarda bilinen ve bilinmeyen tehditlerden korumak için bütünsel bir yaklaşıma ihtiyaç var” dedi. “İzlenebilir yapay zeka, bir şirketin mevcut altyapısına hızlı ve sorunsuz bir şekilde uyum sağlıyor. Platformumuzun müşterilerimizin ihtiyaçlarına uygun olduğundan emin olmak için bant dışı trafik yansıtma dahil aracısız dağıtım seçenekleri sunuyoruz.”

İzlenebilir AI Hakkında

Traceable, geliştirmeden üretime kadar her API’nin benzersiz iş mantığını, kullanıcı ilişkisini ve bağlamını anlayarak API’leri içeriden korur. Dağıtılmış izleme teknolojimiz ve gelişmiş bağlam tabanlı davranışsal analizlerimizle, bulutta yerel ve API tabanlı uygulamalarınıza modern API güvenliği sağlıyoruz. Daha fazla bilgi edinin https://traceable.ai.siber-1