Wrath of the Lich King, World of Warcraft Classic için geldiğinde, MMORPG’nin çığır açan genişlemesinin orijinal versiyonunda birkaç değişiklik yapacak. Daha önce öğrendiğimiz gibi, zindan bulucu, Wrath Classic’in yeniden yayınlanmasına dahil edilmeyecek. Bu özellik ortadan kalkarken, yerini yenisi alıyor: berberde daha kapsamlı karakter özelleştirme seçenekleri.

World of Warcraft Classic baş yapımcısı Holly Longdale, Lich King’in Gazabı klasiğe geldiğinde berber özelleştirmesinin kuaförün ötesine geçeceğini söylüyor. “Berber dükkânını geri getireceğimizi biliyorduk ama baktığımız zaman tam anlamıyla bir berber dükkânıydı – sadece saçını değiştirebilirdin,” diyor. “2008’de var olan teknik sınırlamaya bağlı değiliz, bu yüzden berberin yapmak istediği şeyin ruhuna baktık, bu da kendinizi istediğiniz gibi ifade etmenize izin vermek.”

Longdale, Lich King Classic’teki berber dükkanının oyunculara saç stillerini, yüzlerini ve cinsiyetlerini değiştirme seçeneği sunacağını söylüyor – tüm değişiklikleri altın olarak bir ücret ödeyerek yapabilirsiniz.

Longdale, lansmanda hepsi olmasa bile, berber dükkanına ek seçenekler eklemek için çalışmalarda planlar olduğunu söylüyor. Longdale’e Shadowlands genişlemesine Siyah ve Asyalı yüz seçeneklerinin eklenmesini sorduk ve bunun geliştiricilerin “lütfen, bunu yapmalıyız” listesinde olduğunu söyledi.

“Yüzde yüz, buna yatırım yapmak istiyoruz” diyor. “Bunu Classic’e getirebilmek için teknik olarak yapmamız gereken çok şey var, ama evet, kesinlikle. Lansmanda olmayabilir, ama yapmak istediğimiz şey bu. Kendinizi iyi hissettirecek şekilde temsil etmeniz için elimizden gelen her fırsatı sağlamak istiyoruz.”

World of Warcraft Classic’in Wrath of the Lich King çıkış tarihi henüz açıklanmadı, ancak Blizzard bu yıl çıkacağını söylüyor.oyun-2