Berkshire Hathaway Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO Warren Buffett (Dosya fotoğrafı)

Gibi Bitcoin dijital para başına 38.000-40.000 dolar aralığında geziniyor, milyarder Warren Buffet dünyadaki tüm Bitcoin için 25 dolar bile ödemeyeceğini söyledi.

adresleme Berkshire HathawayCNBC’nin bildirdiğine göre, yıllık hissedar toplantısında as yatırımcı, Bitcoin’in üretken bir varlık olmadığını ve somut bir şey üretmediğini söyledi.

“Bana dünyadaki tüm Bitcoin’e sahip olduğunu söyleseydin ve bana 25 dolara teklif etseydin, onu almazdım çünkü onunla ne yapardım? Bir şekilde sana geri satmam gerekirdi ya da başka. Hiçbir şey yapmayacak” dedi.

“Önümüzdeki yıl mı yoksa beş mi yoksa 10 yıl mı yükselir bilmiyorum. Ama emin olduğum tek şey hiçbir şey üretmediği.” büfe katma.

Buffett, “Bunun bir büyüsü var ve insanlar birçok şeye sihir bağladılar” dedi. Berkshire Hathaway, holdingi bu yılın ilk çeyreğinde (Q1) kabaca 41 milyar dolarlık net alım yaptığı için piyasaya geri döndü.

İlk çeyrekteki alımlar, çeyreği 2018’in üçüncü çeyreğinden bu yana en düşük seviye olan 106 milyar dolar ile sonlandıran Berkshire’ın nakit yığınının kırılmasına yardımcı oldu.

Buffett, “Birleşik Devletler’deki tüm tarım arazilerinde yüzde 1 faiz için grubumuza 25 milyar dolar ödeyin dediyseniz, bu öğleden sonra size bir çek yazarım” dedi.

“Bana ülkedeki tüm apartmanların yüzde 1’ini teklif ederseniz ve 25 milyar dolar daha isterseniz, size bir çek yazarım. Daireler rant üretecek ve çiftlikler yiyecek üretecek” dedi. milyarder, Bitcoin’in hiçbir şey üretmeyeceğini de sözlerine ekledi.

Bitcoin, Nisan ayını yüzde 17 düşüşle bu yılın en kötü aylık performansı haline getirdi.

Küresel kripto piyasa değeri 1,74 trilyon dolar ve CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin yüzde 42,15’lik bir payla hakim durumda.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9