Hala devam eden Overwatch 2 PVP betasına erişmeye çalışıyorsanız, Overwatch Ligi’nin size iyi haberleri var. Açılış hafta sonu boyunca belirli oyunlar boyunca, Overwatch League, maçları izleyen kişilere saatte 1.500 beta kodu verecek.

Overwatch 2’nin geçen hafta başlayan ve 17 Mayıs’a kadar devam eden kapalı betası, erişim için kayıt yaptıran oyunculara dalgalar halinde davetiyeler dağıtıyor. Ek olarak, Twitch’teki izleyiciler, Blizzard’ın işbirliği yaptığı düzinelerce yayıncıdan herhangi birini birkaç saat izledikleri için onları beta erişimiyle ödüllendiren indirimlere kaydolabildiler. Overwatch League’in açılış hafta sonu, Overwatch League’in artık özel olarak yayınlandığı YouTube’daki izleyicilere beta kodları sunmak için benzer bir ödül sistemi kullanacak. Uygun olmak için önceden yapmanız gereken tek şey YouTube’unuzu ve savaş.net hesaplar.

Beşinci sezonu için 5 Mayıs’ta geri dönen Overwatch Ligi, diğer şeylerin yanı sıra şapkalı Bastion’ı alay eden garip bir eski video aracılığıyla bu hamleyi duyurdu. Bu son sezon özellikle dikkat çekicidir, çünkü oyuncuların şu anda piyasaya sürülmemiş olan bir Overwatch 2 yapısı üzerinde yarıştığı Overwatch League’in ilk sezonu olacaktır.

Overwatch 2’nin beta sürümü, Blizzard’ın Mart ayında duyurduğu ve PVP’yi PVE’den ayrıştırarak, eskisini oyuncuların eline daha çabuk vermek için bir sunumun başlangıcıdır. Beta, Overwatch 2’nin yeni 5v5 formatı, dört yeni harita, Push modu, birkaç karakter için yeniden çalışma, yeni bir ping sistemi ve Overwatch’ın iki yıldan uzun süredir ilk yeni kahramanı olan Sojourn’un tanıtımını içeriyor. GameSpot kısa süre önce Overwatch 2’yi kontrol etti ve “formülü yeniden tanımlamadığını, ancak Overwatch dünyasına geri dönmek için hoş bir bahane sağladığını” belirtti.

Overwatch 2’nin piyasaya sürülmesi, Activision Blizzard ve liderliği, yani birkaç dava ve toksik bir işyeri kültürünü teşvik etme iddialarıyla karşı karşıya kalan Bobby Kotick için çalkantılı bir zamanın ardından geliyor.

GameSpot, perakende tekliflerinden komisyon alabilir.oyun-1