McDonald’s USA, “Drawing on Heritage” adlı haftalık bir çizgi roman dizisi aracılığıyla Asya Pasifik Amerikalı (APA) seslerine ışık tutmak için dünyanın en büyük dijital çizgi roman platformu WEBTOON ile güçlerini birleştirdi. Dijital çizgi roman dünyasında geçen dört popüler APA WEBTOON sanatçısı, APA Miras Ayı için çeşitli topluluğu kutlayan ve kabul eden yaratıcı hikayeler aracılığıyla güçlü ve samimi deneyimlerini hayata geçiriyor.

WEBTOON’da sanatçı Chelsey Han, namı diğer uru-chan, “İnsanların benim Asya kökenli Amerikalı deneyimimle -özellikle de WEBTOON gibi çok okunan bir platformda- ilgili olabileceğini bilerek hikayemi anlatmak çok şey ifade ediyor” dedi. “Ve birçok kültürden insanın keyif aldığı bir marka olan McDonald’s ile çalıştığım için minnettarım. Bir Çinli-Amerikalı olarak iki kültür arasında gezinmek her zaman kolay olmadı, ama geldiğim yerle gurur duyuyorum çünkü beni bugün olduğum kişi yaptı.”

“Miras Üzerine Çizim” serisi boyunca, uru-chan, sanatçılar instantmiso, Kris Nguyen ve Quimchee ile birlikte, yurtdışındaki ailelerle iletişim kurmanın yolları da dahil olmak üzere kültürel kimlikleriyle bağlantılı kişisel hikayeler paylaşıyor, sınıf arkadaşlarıyla bir “yemek kutusu anı” yaşıyor. geleneksel Asya okul öğle yemeklerine ve hatta McDonald’s’ın kendi yetiştirilmelerinde oynadığı role tepki gösterdi.

WEBTOON İçerik Başkan Yardımcısı David Lee, “APA Miras Ayı, WEBTOON için birçok APA yaratıcımızı ve onların miras hikayelerini birlikte daha geniş topluluğumuzu oluşturmaya yardımcı olan bir fırsattır” dedi. “McDonald’s, pek çok kültürün ortak paydada buluştuğu ve WEBTOON’da ve anime’de genellikle organik olarak ortaya çıkan bir markadır – ve izleyicilere ilham verecek bu yaratıcılık, neşe ve dayanıklılık hikayelerini öne çıkarmak için onlarla ortak olmaktan onur duyuyoruz. dünya çapında.”

Hayranlar, bu sanatçıların yolculuklarındaki en önemli anlardan bazılarını her Pazar saat 16:00’da EST’den 22 Mayıs’a kadar WEBTOON platformunda okuyabilir:

  • Şu an müsaitanında miso (Ebedi Gece ve Siren’in Ağıtı yaratıcısı) bize yemek sevgisinin ve Filipin mirasıyla olan bağlantısının büyükannesiyle nasıl başladığının arka planını veriyor.
  • 8 Mayıs Pazar geliyoruru-chan (olağandışı yaratıcısı), iki kültür arasında büyümenin zorluklarını ifade edecek – birçok APA gencinin ilişki kurabileceği bir şey.
  • 15 Mayıs Pazar geliyor – Kris Nguyen (Ruhlar Burnu yaratıcısı), bir dostluk, fandom ve büyüme hikayesi anlatmak için orijinal dizilerinden tanıdık karakterler kullanır.
  • 22 Mayıs Pazar geliyor – kiş (Yoo’yu Seviyorum yaratıcısı) sizi dünya çapında bir yolculuğa çıkaracak ve göçmen bir aileden olmanın fedakarlıklarının derinliklerine inecek.

McDonald’s Çokkültürlü Strateji Direktörü Veronica Thompson, “İnsanları APA deneyimi hakkında eğitmeye yardımcı olan bir megafon olmak için WEBTOON ile ortak olmaktan gurur duyuyoruz” dedi. “Bu Asya Pasifik Amerikan Mirası Ayı ve her gün, bunun gibi ortaklıklar ve daha fazlası aracılığıyla bu topluluğu ve birçok tutkusunu kutlamaya yardımcı olmaktan onur duyuyoruz.”

McDonald’s, 2021’i kapatmak için popüler APA oyun kolektifi OfflineTV ile birlikte özel bir oyun oluşturmak için bir araya gelerek meta evrene ilk adımını attı. metaverse açılır pencere deneyimi Yüz yüze Los Angeles pop-up’ına katılamayan dünyanın dört bir yanındaki hayranlar için. Ve bu yılın başlarında, McDonald’s, şirket moda öncüsü Humberto Leon ile bir sanal zodyak sanat koleksiyonu Ay Yeni Yılı için. Bu yenilikçi girişimler aracılığıyla McDonald’s, hizmet verdiği APA topluluklarını beslemek ve geliştirmek için teknolojiye yöneliyor.

Ve APA Miras ayının sonunda, McDonald’s, 27-29 Mayıs tarihleri ​​arasında San Francisco’daki 626 Gece Pazarı’nda sergilenecek olan açıklayıcı sanat eserleri aracılığıyla tarihi APA figürlerini anacak. APA topluluğu.

Kaynak: Basın Bülteni

oyun-4